Zora Mintalová Zubercová: Ako sme kedysi žili

03.05.2018 05:00

Kniha o živote našich starých a prastarých rodičov nadväzuje na publikáciu autorky Tradície na Slovensku (2015).

Zora Mintalová Zubercová: Ako sme kedysi žili
Zora Mintalová Zubercová: Ako sme kedysi žili

Pútavé rozprávanie v slede ročných období opisuje život v južných oblastiach aj severných regiónoch Slovenska a približuje, na čo sa my súčasníci možno ešte pamätáme, ale i to, na čo sme sa už našich starkých nestihli opýtať.

Ako kedysi vyzerali mestá, dediny, obydlia? Aké boli všedné i sviatočné dni našich predkov, aké práce ľudí zamestnávali okolo domu i mimo neho, ako trávili voľný čas, ako vyzeralo ich vzdelávanie, oblečenie či hygiena?

Zora Mintalová Zubercová (1950) je slovenská etnografka, historička a muzeologička, je poprednou odborníčkou v oblasti materiálnej kultúry a kulinárnej histórie strednej Európy. Ako spoluriešiteľka vedecko-výskumnej úlohy Etnologického ústavu SAV, ktorej výstupom je Etnografický atlas Slovenska, je držiteľkou Národnej ceny Slovenskej republiky za vedu. Vyšli jej aj ďalšie knihy, napríklad Príbeh vlákna či Vianoce na Slovensku.

Slovart

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Slovart #Zora Mintalová Zubercová #Ako sme kedysi žili
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku