Všestranný Raffael. Nová luxusná kniha

Po mimoriadne úspešných tituloch Nekonečný Leonardo a Dokonalý Michelangelo prichádza v poradí tretia publikácia zo série Vznešená renesancia. Prináša dielo maestra Raffaela Santiho, ktoré je neprekonateľným svedectvom o čistej, vznešenej a dokonalej kráse. Všestranný Raffael.

12.06.2018 07:00
Ikar - krst knihy Všestranný Raffael Foto:
Na krste knihy Všestranný Raffael.
debata
Všestranný Raffael Foto: IKAR
Všestranný Raffael Všestranný Raffael

Veľký formát knihy Všestranný Raffael umožňuje odhaliť všetky nuansy tohto geniálneho umelca.

Vnútorná väzba knihy je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte puzdra, s razbou zhotovenou zlatom za tepla. Na vnútornej strane väzby je použitý ručne opracovaný a korkom vyhladený pergamen, podľa postupov zo 16. storočia. Na kvalitnom pergamene nájdete aj 16 strán reprodukcií Raffaelových diel.

Viac na www.luxusnakniznica.sk/raffael.

Raffael svoju kariéru začal ako šestnásťročný, keď sa po predčasnej smrti otca stal vedúcim dielne. Od útlej mladosti mal v rukách dokonalý cit i vynikajúce schopnosti.

Doposiaľ sa nikomu nepodarilo s istotou určiť jeho maestrov a teda v pravom zmysle slova nebol nikoho žiakom.

Publikácia Všestranný Raffael zaujme príbehom vzniku najslávnejšej z Madon, Sixtínskej Madony, dnes uchovávanej v Drážďanoch.

Pozrite si video z uvedenia knihy Všestranný Raffael:

Od začiatku bola namaľovaná na plátne, čo je pre oltárny obraz v Raffaelových časoch nezvyčajná a tiež pomerne nevhodná technika, a mala pripomínať kult relikvií dvoch svätých – Sixta a Barbary, ktorí sú na obraze zachytení a ktorých telesné ostatky sa nachádzajú v kostole San Sisto v Piacenze.

Všestranný Raffael - Heliodorova sieň Foto: IKAR
Všestranný Raffael, Heliodorova sien Všestranný Raffael - Heliodorova sieň

Za jedinú Raffaelovu maľbu či prostú kresbu na papieri sa vo svete platia rekordné sumy, predstavujúce desiatky miliónov. Podľa jedného výroku je Raffael „nielen nesmrteľný, ale aj všestranný umelec, jediný svojho druhu na tejto planéte, kde sa raz za tisíc rokov narodí hviezda, génius, vrhnutý do vesmíru ako meteor menom Raffael“.

Už jeho priateľ Tebaldeo ho v 16. storočí nazval „blahodarnou hviezdou“. Podľa veľkých umelcov sa dnes nazývajú hviezdy a súhvezdia. Názov Raffael nesie dokonca jedna orbitálna stanica talianskej vesmírnej agentúry.

Krst knihy Raffael - vľavo generálna riaditeľka... Foto: IKAR
Ikar - krst knihy Raffael. Krst knihy Raffael - vľavo generálna riaditeľka vydavateľstva IKAR Gabriela Belopotocká.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #luxus #Leonardo da Vinci #Nekonečný Leonardo #Michelangelo #Raffaelo Santi
Flowers