Všestranný Raffael. Nová luxusná kniha

12.06.2018 07:00
Ikar - krst knihy Všestranný Raffael
Na krste knihy Všestranný Raffael. Autor:

Po mimoriadne úspešných tituloch Nekonečný Leonardo a Dokonalý Michelangelo prichádza v poradí tretia publikácia zo série Vznešená renesancia. Prináša dielo maestra Raffaela Santiho, ktoré je neprekonateľným svedectvom o čistej, vznešenej a dokonalej kráse. Všestranný Raffael.

Všestranný Raffael
Všestranný Raffael Autor: IKAR

Veľký formát knihy Všestranný Raffael umožňuje odhaliť všetky nuansy tohto geniálneho umelca.

Vnútorná väzba knihy je šitá bavlnenou niťou, spevnená plátenným kapitálikom a šiestimi väzmi na koženom chrbte puzdra, s razbou zhotovenou zlatom za tepla. Na vnútornej strane väzby je použitý ručne opracovaný a korkom vyhladený pergamen, podľa postupov zo 16. storočia. Na kvalitnom pergamene nájdete aj 16 strán reprodukcií Raffaelových diel.

Viac na www.luxusnakniznica.sk/raffael.

Raffael svoju kariéru začal ako šestnásťročný, keď sa po predčasnej smrti otca stal vedúcim dielne. Od útlej mladosti mal v rukách dokonalý cit i vynikajúce schopnosti.

Doposiaľ sa nikomu nepodarilo s istotou určiť jeho maestrov a teda v pravom zmysle slova nebol nikoho žiakom.

Publikácia Všestranný Raffael zaujme príbehom vzniku najslávnejšej z Madon, Sixtínskej Madony, dnes uchovávanej v Drážďanoch.

Pozrite si video z uvedenia knihy Všestranný Raffael:

Od začiatku bola namaľovaná na plátne, čo je pre oltárny obraz v Raffaelových časoch nezvyčajná a tiež pomerne nevhodná technika, a mala pripomínať kult relikvií dvoch svätých – Sixta a Barbary, ktorí sú na obraze zachytení a ktorých telesné ostatky sa nachádzajú v kostole San Sisto v Piacenze.

Všestranný Raffael - Heliodorova sieň
Všestranný Raffael - Heliodorova sieň Autor: IKAR

Za jedinú Raffaelovu maľbu či prostú kresbu na papieri sa vo svete platia rekordné sumy, predstavujúce desiatky miliónov. Podľa jedného výroku je Raffael „nielen nesmrteľný, ale aj všestranný umelec, jediný svojho druhu na tejto planéte, kde sa raz za tisíc rokov narodí hviezda, génius, vrhnutý do vesmíru ako meteor menom Raffael“.

Už jeho priateľ Tebaldeo ho v 16. storočí nazval „blahodarnou hviezdou“. Podľa veľkých umelcov sa dnes nazývajú hviezdy a súhvezdia. Názov Raffael nesie dokonca jedna orbitálna stanica talianskej vesmírnej agentúry.

Krst knihy Raffael - vľavo generálna riaditeľka...
Krst knihy Raffael - vľavo generálna riaditeľka vydavateľstva IKAR Gabriela Belopotocká. Autor: IKAR

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#knižná novinka #Ikar #luxus #Leonardo da Vinci #Nekonečný Leonardo #Michelangelo #Raffaelo Santi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku