Rebecca Solnit: Muži mi to vysvetlia

15.07.2018 06:00

Vo svojej komickej, ostrej eseji pomenúva autorka častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami.

Rebecca Solnit: Muži mi to vysvetlia
Rebecca Solnit: Muži mi to vysvetlia Autor: Inaque.sk

Píše o mužoch, ktorí mylne predpokladajú, že niečo vedia a ženy to nevedia; píše o tom, kde táto domnienka pramení a ako funguje v praxi. „Muži mi to stále vysvetľujú. A žiaden z nich sa mi nikdy neospravedlnil za to, že mi nesprávne vysvetľoval niečo, čo poznám, ale on nie,“ píše..

V knihe je okrem tejto dnes už známej eseje šesť ďalších vrátane zamyslenia nad spôsobom, akým spisovateľka Virginia Woolf prijala tajomstvo, nevedomosť, pochybnosť a dvojznačnosť; originálne skúmanie rovnosti v manželstve a desivé zhrnutie rozsahu násilia páchaného na ženách.

Rebecca Solnit (1961) je americká novinárka a historička, autorka takmer dvadsiatich kníh venovaných feminizmu, dejinám západných a pôvodných kultúr, spoločenskej zmene, horskej turistike a chôdzi, nádeji a katastrofe. Prispieva do časopisu Harpers, London Review of Books a Los Angeles Times. V anglickom origináli Men Explain Things To Me (Haymarket Books 2014). Preložila Aňa Ostrihoňová.

Inaque.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #tip #anotácia #Rebecca Solnit
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku