Viliam Klimáček: Divná doba

23.07.2018 05:00

"Občas sa cítim ako starnúci Batman, ktorý už má najlepšie roky za sebou...

Viliam Klimáček: Divná doba
Viliam Klimáček: Divná doba Autor: Slovart

…tohto Batmana trápi, ako vyzerá dnešné Slovensko, je naštvaný, ako upadlo milované Gotham City, ale už pre to nedokáže veľa urobiť. Šplhať sa po budovách a skákať zo strechy na strechu už preňho nie je, lebo prestal cvičiť a seklo ho v krížoch. Batmobil už dávno stojí v garáži s defektom a superzbrane… škoda hovoriť. Zhrdzaveli. A tak ten naštvaný Batman sedí doma a aby sa nezbláznil, aspoň píše…"

Viliam Klimáček (1958) je spisovateľ, režisér, zakladateľ divadla GUnaGU. Vyštudoval lekársku fakultu v Bratislave, praxoval ako anesteziológ. Napísal vyše 40 divadelných hier, za ktoré získal viacero ocenení. Písal experimentálne rozprávky, básne, rozhlasové hry a operné libretá, písal aj pre televíziu a film.

Za konceptuálnu knihu Noha k nohe získal medzinárodnú cenu IBBY. Román Námestie kozmonautov zvíťazil v súťaži Román 2006, bol nominovaný na cenu Anasoft litera a získal Cenu AOSS za rok 2007. Knižka Divná doba nesie podtitul Výber z publicistiky 2009–2017.

Slovart

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #Batman #Viliam Klimáček #tip
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku