Hugh Conway: Volanie temnoty

Hlavný hrdina mystického trileru z pera klasika tohto žánru je bohatý, ale slepý mladý muž, ktorý sa vďaka zvláštnej súhre náhod stane svedkom brutálnej vraždy.

02.09.2018 05:00
debata
Hugh Conway: Volanie temnoty

Páchateľov však nemôže vidieť, iba počuť. Po zdĺhavej a bolestivej liečbe sa mu zrak vráti a počas potuliek v Taliansku sa zamiluje do tajomnej dievčiny. Záhadná kráska je osudným spôsobom spojená s činom, ktorého bol mládenec pred časom svedkom a spomienka na krvavú udalosť jej zatemnila myseľ. Kvôli svojej láske sa muž rozhodne vypátrať páchateľov a musí podstúpiť nebezpečnú cestu z Londýna do Peterburgu a do cárskych temníc na Sibíri.

Viktoriánsky pohľad na zločiny, milostné záležitosti, exotické cesty, ale aj politický fanatizmus je dodnes mimoriadne fascinujúci.

Anglický prozaik Hugh Conway, vlastným menom Frederick John Fargus (1845 – 1885), patrí medzi vrcholných predstaviteľov temného trileru. Napriek náhlej smrti v mladom veku vytvoril úctyhodné literárne dielo, ktorým inšpirovalo nielen svojich súčasníkov, ale aj mnohých pokračovateľov v 20. storočí. Medzi jeho obdivovateľov patrila americká poetka Emily Dickinsonová. V anglickom origináli Called Back (1883).

  • Preložila Katarína Kvoriaková.
  • Európa

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižné tipy #Hugh Conway