Hugh Conway: Volanie temnoty

02.09.2018 05:00

Hlavný hrdina mystického trileru z pera klasika tohto žánru je bohatý, ale slepý mladý muž, ktorý sa vďaka zvláštnej súhre náhod stane svedkom brutálnej vraždy.

Páchateľov však nemôže vidieť, iba počuť. Po zdĺhavej a bolestivej liečbe sa mu zrak vráti a počas potuliek v Taliansku sa zamiluje do tajomnej dievčiny. Záhadná kráska je osudným spôsobom spojená s činom, ktorého bol mládenec pred časom svedkom a spomienka na krvavú udalosť jej zatemnila myseľ. Kvôli svojej láske sa muž rozhodne vypátrať páchateľov a musí podstúpiť nebezpečnú cestu z Londýna do Peterburgu a do cárskych temníc na Sibíri.

Viktoriánsky pohľad na zločiny, milostné záležitosti, exotické cesty, ale aj politický fanatizmus je dodnes mimoriadne fascinujúci.

Anglický prozaik Hugh Conway, vlastným menom Frederick John Fargus (1845 – 1885), patrí medzi vrcholných predstaviteľov temného trileru. Napriek náhlej smrti v mladom veku vytvoril úctyhodné literárne dielo, ktorým inšpirovalo nielen svojich súčasníkov, ale aj mnohých pokračovateľov v 20. storočí. Medzi jeho obdivovateľov patrila americká poetka Emily Dickinsonová. V anglickom origináli Called Back (1883).

  • Preložila Katarína Kvoriaková.
  • Európa

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Hugh Conway #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku