Andrej Tichý: Cesta na ropnú plošinu

18.10.2018 05:00

„Výhľad z okna nič moc, takisto ako výhľad na moju budúcnosť. Cítil som sklamanie a nespokojnosť. V živote som chcel veľa dosiahnuť, pozrieť sa na exotické miesta, no namiesto toho som sa ľutoval v byte mojich rodičov. Mal som čerstvých dvadsaťtri.“ Mladý Slovák v tejto knihe rozpráva svoj životný príbeh.

Andrej Tichý: Cesta na ropnú plošinu
Andrej Tichý: Cesta na ropnú plošinu

Vďaka neoblomnosti, vytrvalosti, každodennej práci na sebe samom a vyčiarknutí slova NIE zo slovníka, sa mu napokon podarilo dosiahnuť svoj vysnívaný cieľ – dostať sa na ropnú plošinu a žiť svoj sen. Nebolo to vôbec ľahké. „Ako keby som urobil prvý krok v mojom živote. Tak strašne mi chutil. Keď sa moja noha dotkla letiskovej dráhy a do tváre ma plnou silou udrel vietor z vrtule, bolo to ako sen. Nie ako, ono to bol môj sen veľmi dlhú dobu a práve v tejto chvíli som ho žil…“ Andrej Tichý (1986) žil od roku 2009 v Nórsku. Je študentom informatiky na Paneurópskej vysokej škole v Bratislave. Venuje sa písaniu a fotografovaniu. Autobiografická Cesta na ropnú plošinu je jeho druhou knižnou publikáciou. V roku 2015 vydal knihu pre fotografických nadšencov Ako fotografovať polárnu žiaru.

Kniha Andreja Tichého vyšla vo vydavateľstve Inspira publishing.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #novinka #Nórsko #Andrej Tichý
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku