Anton Vydra, Peter Zajac: Pokušenia Dominika Tatarku

05.12.2018 05:00

Prečo Dominik Tatarka prepisoval svoje vlastné knihy? Aký bol jeho vzťah k otcovi, ktorého nikdy nepoznal? Ako je možné, že ho obdivovalo tak veľa žien, s ktorými si vymieňal milostné listy?

Anton Vydra, Peter Zajac: Pokušenia Dominika...
Anton Vydra, Peter Zajac: Pokušenia Dominika Tatarku

A čo na to jeho manželka? Ako sa mohol stať presvedčeným komunistom a prečo túto ideológiu odvrhol? Čo znamenalo nemôcť publikovať a písať svoje texty do neistého archívu? Akých démonov si v sebe Tatarka po celý život nosil a o akých písal? Ktorý druh výtvarného umenia ho fascinoval a ktorý naopak odmietal? A prečo preňho otázka smrti vždy súvisí s erotikou?

Kniha o významnom slovenskom autorovi nesie podtitul Rozhovory o literatúre, spoločnosti a Slovákoch a jej autormi sú filozof a redaktor internetového časopisu pre humanitné odbory Ostium Anton Vydra (1978) a literárny vedec Peter Zajac (1946).

W Press

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Dominik Tatarka #Peter Zajac #Anton Vydra
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku