Michal Habaj (ed.): Druhá moderna. Slovenská modernistická próza 1920-1930

07.02.2019 05:00

Reprezentatívna publikácia v jednom zväzku prináša prózy publikované v časopisoch Svojeť, Mladé Slovensko a i., ako aj vydané knižne v 20. rokoch 20. storočia, niektoré s oneskorením.

Michal Habaj (ed.): Druhá moderna. Slovenská...
Michal Habaj (ed.): Druhá moderna. Slovenská modernistická próza 1920-1930

Vo viacerých prípadoch ide o verejnosti nedostupné či ťažko dostupné tituly. Antológia predstavuje syntézu toho najlepšieho, čo v moderne medzi rokmi 1920 – 1930 na Slovensku vzniklo.

Zostavovateľ okrem záverečnej štúdie Druhá moderna doplnil tento výber o komentáre a vysvetlivky k jednotlivým prózam a krátke portréty autorov: Janko Alexy, Tido J. Gašpar, Ján Hrušovský, Ivan Horváth, Gejza Vámoš, Ivan Minárik, Kvetoslav Urbanovič, Milan Thomka Mitrovský, Štefan Letz, Ján Poničan, Jarko Elen, Vlado Wagner, Ervín Holéczy a Imro Frits.

Básnik, spisovateľ a literárny vedec Michal Habaj (1974) je vedeckým pracovníkom Ústavu slovenskej literatúry SAV. Špecializuje sa na problematiku moderny a avantgardy.

LIC

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #próza #moderna #LIC #Michal Habaj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku