Erik Binder (zost.): Pavel Branko. V znamení filmu a jazyka

08.05.2019 05:00

V roku 2018 bola nestorovi slovenskej filmovej kritiky Pavlovi Brankovi (1921) udelená Cena Petra Mihálika za celoživotný prínos.

Erik Binder (zost.): Pavel Branko. V znamení...
Erik Binder (zost.): Pavel Branko. V znamení filmu a jazyka

Zborník tvoria príspevky, ktoré na seminári predniesli pozvaní hostia, filmoví historici, novinári, jazykovedci, ako aj ďalšie, dodatočne zaradené texty. Väčšina z nich sa venuje filmovokritickej praxi Pavla Branka, jeho textom o slovenskom i svetovom filme, niektoré sú osobnými spomienkami na stretnutia, rozhovory, spoluprácu, iné sa dotýkajú jeho písania o jazyku.

Autormi textov sú Erik Binder, Boris Filan, Ladislav Volko, Zuzana Piussi, Iris Kopcsayová, Martin Šmatlák, Rudolf Urc, Václav Macek, Jelena Paštéková, Martin Kaňuch, Martin Štoll, Peter Ulman, Martina Ivanová a Ingrid Hrubaničová.

Publikáciu zostavil filmový kritik Erik Binder, doktorand na Katedre audiovizuálnych štúdií Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Slovenský filmový ústav

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Pavel Branko #Slovenský filmový ústav #Erik Binder
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku