Jana Šturdíková: Châteaux po našom

31.05.2019 05:00

Sklady, školy, byty či dokonca posilňovne? Fotografická publikácia mapuje chátrajúce kaštiele na Slovensku a rozdeľuje ich do kategórií podľa poslednej funkcie.

Jana Šturdíková: Châteaux po našom
Jana Šturdíková: Châteaux po našom

Obsahuje 104 fotografií a tri odborné texty z oblasti fotografie, vizuálnej antropológie a histórie. Je svedectvom o rozsiahlej premene, ktorou prešla naša spoločnosť v dôsledku politických zmien v 20. a 21. storočí, aj výpoveďou o zložitom vzťahu k našim kultúrnym hodnotám.

Fotografka a divadelníčka Jana Šturdíková vyštudovala dramaturgiu na VŠMU v Bratislave a fotografiu na VŠVU v Bratislave. Kaštiele začala fotografovať v roku 2013, počas svojho štúdia na Inštitúte tvorivej fotografie v Opave. Svoje snímky vystavovala vo viacerých slovenských i českých mestách.

Archimera

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #fotografia #kultúrna pamiatka #Jana Šturdíková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku