György Dragomán: Hranica

01.06.2019 05:00

Pred nami stojí trinásťročné dievča, Emma. Stratila rodičov aj domov, ale v detskom domove, kde práve žije sa nečakane objaví jej stará mama, ktorú nikdy nevidela a vezme si ju k sebe.

György Dragomán: Hranica
György Dragomán: Hranica

Miestom príbehu je fiktívne mestečko v Sedmohradsku v čase pádu totality a zúčtovania s jeho pozostatkami. Emma na hranici detstva a dospelosti začína vnímať svet okolo seba. Svet na hranici neslobody a slobody. Začína nový život, pozoruje, zoznamuje sa s minulosťou a traumami, stavia sa im tvárou v tvár, skúša a postupne sa rozhoduje, či má o veciach terajších a budúcich rozhodovať mágia starej mamy alebo jej osobná iniciatíva a odvaha.

Maďarský spisovateľ a prekladateľ z angličtiny György Dragomán (1973) pochádza z rumunského Sedmohradska, ako 15-ročný sa s rodinou presťahoval do maďarského Szombathelya. Debutoval v roku 2002, za svoje knižky získal niekoľko literárnych cien. V slovenčine mu vyšiel román Biely kráľ.

V maďarskom origináli Máglya (Magvető 2014). Preložila Gabriela Magová.

Zelený kocúr

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #Rumunsko #György Dragomán
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku