Tomáš Berka, Ján M. Bahna: Vily na Slavíne

04.06.2019 05:00

Pokračovanie úspešných monografií Vily nad Bratislavou (2013) a Vily nad Hradom (2016) vo forme sprievodcu. Na prechádzkach po atraktívnej vilovej štvrti hlavného mesta sa zoznámime s najvýznamnejšími vilami v pestrom slohovom spektre – od romantickej eklektiky až po súčasnosť.

Tomáš Berka, Ján M. Bahna: Vily na Slavíne
Tomáš Berka, Ján M. Bahna: Vily na Slavíne
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

Na malom priestore v okolí Slavína tu v posledných desaťročiach dominujú moderné vily s často nevšednou architektúrou. Na malom priestore v okolí Slavína tu v posledných desaťročiach dominujú moderné vily s často nevšednou architektúrou. Autori objavili množstvo nových materiálov, fotografií a ďalších príbehov a informácií o vilách, ich majiteľoch, obyvateľoch a histórii tejto lokality.

Autormi publikácie sú scénograf, filmový architekt, hudobník a spisovateľ Tomáš Berka (1947) a architekt, profesor architektonickej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení Ján M. Bahna (1944).

Marenčin PT

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku