Karol Moravčík, Jozef Žuffa: Radosť evanjelia na Slovensku II.

07.06.2019 05:00

Kniha nadväzuje na zborník textov z roku 2015. Titul opäť odkazuje na programový dokument pápeža Františka Evangelii gaudium (Radosť evanjelia).

Karol Moravčík, Jozef Žuffa: Radosť evanjelia...
Karol Moravčík, Jozef Žuffa: Radosť evanjelia na Slovensku II.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

Autori pokračujú v analýze situácie katolíckej cirkvi na Slovensku, pričom domáce pomery dávajú do súvislosti s problémovými oblasťami súčasnej kultúry a cirkvi vo svete a zdôrazňujú Františkov reformný program. Podtitul knihy Fakty a názory poukazuje na viaceré výskumné metódy, pomocou ktorých autori analyzovali situáciu a formulovali svoje názory.

Okrem teológov Karola Moravčíka a Jozefa Žuffu sa textami na knihe podieľali teológ Michal Kaplánek, kňaz Július M. Prachár, spisovateľ a redaktor, tiež hovorca mesta Trnavy Pavol Tomašovič a kňaz Pavol Zaťko. Cieľom publikácie, ktorá vychádza v edícii LIMES je podporiť reflexiu a aplikáciu Františkovho programu.

Petrus

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku