Miroslav Musil: Štefánik a jeho Giuliana

09.07.2019 05:00

Kniha vyvracia mýty a prináša Štefánikov skutočný príbeh, obohatený vďaka autorovým objavom v talianskych, vatikánskych a ďalších archívoch.

Miroslav Musil: Štefánik a jeho Giuliana
Miroslav Musil: Štefánik a jeho Giuliana
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

Je to príbeh brilantného vedca, pilota, tvorcu kľúčovej stratégie pre vznik ČSR. Prelína sa s autentickým príbehom jeho životnej lásky, Giuliany Benzoni a je i o ich tímovej súhre. Čitateľovi sa predkladá i nová interpretácia Štefánikovho tragického konca, ktorého 100. výročie si v tomto roku pripomíname.

Miroslav Musil (1950) je diplomat, historik a spisovateľ, ktorý už 25 rokov putuje po stopách Štefánika po štyroch kontinentoch, v teréne aj v archívoch. Je autorom troch štefánikovských kníh a režisérom dokumentárneho filmu o slovenskom velikánovi. Francúzi ho aj za to ocenili radom Rytiera umení a literatúry. Kniha je bohato ilustrovaná, jej vydanie sprevádza výstava vo Francúzskom inštitúte v Bratislave.

OZ Priatelia Bratislavy

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku