Peter Macsovszky: Breviár pre posledných psychológov

10.07.2019 05:00

Kniha je určená každému, koho zaujímajú dejiny, smery a perspektívy psychológie. Keďže dejiny psychológie majú mnoho styčných bodov s mytológiami, náboženstvami, filozofickými a okultistickými školami, môže to byť užitočné čítanie aj pre študentov filozofie, náboženstva či adeptov ezoterických vied.

Peter Macsovszky: Breviár pre posledných...
Peter Macsovszky: Breviár pre posledných psychológov
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

Text napísaný zrozumiteľným, pútavým a chvíľami aj ironickým, až provokatívnym jazykom v určitom zmysle nadväzuje na autorovu predchádzajúcu knihu Sarcangelium – i Breviár je poskladaný z citátov a parafráz pochádzajúcich od význačných osobností náboženstva, filozofie či psychológie a psychiatrie. Text zachováva istú časovú postupnosť, no čitateľ či čitateľka môže pokojne preskakovať kapitoly alebo sa k nim vracať neskôr.

Spisovateľ, publicista a prekladateľ Peter Macsovszky (1966) píše v slovenčine i maďarčine. S románom Mykať kostlivcami boli finalistom súťaže Anasoft Litera 2011, jeho román Tantálopolis postúpil do finále tejto prestížnej súťaže v roku 2016

Vlna / Drewo a srd

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku