Erik Jakub Groch: melanchólia neviem

16.07.2019 05:00

„Začiatkom zimy mi zlyhala imunitka, takže som takmer celú zimu predriemal, zatiaľ čo sa mi kdesi v mysli vynárali staré grécke otázky... odkiaľ pochádzam... kam idem?

Erik Jakub Groch: melanchólia neviem
Erik Jakub Groch: melanchólia neviem

No jedinou odpoveďou mi bola prehlbujúca sa melanchólia neviem, obraz padajúceho snehu za sklom, vločky prichádzajúce z oblakov vytrácaním a miznutím…“

Zbierka melanchólia neviem od Erika Jakuba Grocha (1957) je po básnickej senzácií nil, úvod (2018) druhé pokračovanie očakávanej básnickej tetralógie.

Jej autor je básnik jedinečného výskytu. Už roky žije takpovediac v ústraní civilizácie. Možno aj táto realita ho podnietila k snovým reflexiám, z ktorých je zbierka vyskladaná.

Brak

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižná novinka #BRak #básnická zbierka #Erik Jakub Groch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku