Will McCallum: Ako sa zbaviť plastov

17.08.2019 05:00

V roku 2050 bude vo svetových oceánoch viac plastov ako rýb.

Plastový odpad je jednou z najväčších environmentálnych katastrof súčasnosti. Zmena je životne dôležitá. Ako ju však urobiť?

Zrozumiteľná knihá chce motivovať k tomu, aby sme krok za krokom zredukovali plastovú stopu v našich životoch. Začať môžeme odmietnutím jednorazovej igelitky a skončiť zorganizovaním protestu proti používaniu plastového riadu na akciách v našom meste. Kniha je praktický sprievodca plný dôležitých a dobrých rád, v ktorom spolu s autorom postupujeme krok za krokom nielen k lepšiemu pocitu, ale aj k záchrane planéty.

Aktivista Will McCallum je riaditeľom Greenpeace pre otázky oceánov a hovorcom svetovej kampane Greenpeace proti používaniu plastov. Nedávno sa vrátil z výpravy v Antarktíde, počas ktorej skúmal dopad plastov na život divých zvierat v odľahlých oblastiach.

V anglickom origináli How to Give Up Plastics (Penguin 2019), vychádza v preklade Kristíny Karabovej. Absynt

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Will McCallum #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku