Eric Berne: Ako sa ľudia hrajú

21.09.2019 11:00

Myslíme si, že nadväzujeme vzťahy s ľuďmi no v skutočnosti len hráme hry.

Eric Berne: Ako sa ľudia hrajú
Eric Berne: Ako sa ľudia hrajú Autor: Aktuell

Pred štyridsiatimi rokmi táto kniha zrevolucionizovala naše chápanie toho, čo sa v skutočnosti odohráva pri najzákladnejších spoločenských interakciách.

Hrám sa oddávame stále či už sexuálnym, manželským, mocenským so šéfmi alebo súťaživým s priateľmi. Kanadský psychiater Eric Berne (1910–1970) prechádza od porovnávania pozícií v spoločnosti pri zábave Kokteil (Ja poznám lepší spôsob) cez smrteľne nebezpečné hádky párov pri hrách Keby nebolo teba a Hurhaj až po Hru s pančuchou a Pobite sa, v ktorých sa zas nájdu všetci, čo radi flirtujú, a odhaľuje tak tajné triky a podvedomé manévre, ktoré ovládajú svet intímnych vzťahov.

Toto výročné vydanie obsahuje nový úvod od doktora Jamesa R. Allena, prezidenta Medzinárodnej asociácie transakčnej analýzy, ako aj recenziu z pera spisovateľa Kurta Vonneguta v časopise Life z roku 1965.

V anglickom origináli Games People Play: The Psychology of Human Relationships (Grove Press 1964).

Aktuell

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#tip #kniha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku