Charles Martin: Keď svrčky plačú

13.10.2019 07:00

Vraví sa, že srdce je najnezištnejším a najvernejším orgánom v ľudskom tele. Srdce je zdrojom života. Vďaka srdcu dokážeme cítiť a milovať. Lenže čo ak je srdce choré, zlomené či vážne poškodené?

Bývalý špičkový kardiochirurg vie o srdci všetko. Zachránil životy stovkám pacientov, no svoju vlastnú manželku, lásku z detstva, uzdraviť nedokázal. Po jej smrti sa utiahne na breh jazera, kde sa v anonymite márne snaží vyrovnať s tragédiou a čeliť pocitom viny. Zaprisahá sa, že už nikdy nevezme do rúk skalpel, a tak sa so svojím nevidiacim švagrom začne živiť renováciou starých pretekárskych lodí…

Americký autor románových bestsellerov žijúci na Floride Charles Martin (1969) je tiež autorom knižky Hora medzi nami, ktorý sa stal predlohou úspešného rovnomenného filmu.

V anglickom origináli When Crickets Cry (Thomas Nelson 2011). Preložila Marta Gergelyová.

Lindeni

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižné tipy #Charles Martin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku