Lucia Pastierová Čarná: Hladko obratko

22.10.2019 07:00

Hladko obratko je kniha pre ženskú dušu. Vďaka kratučkým zamysleniam sa ponárate do jej rôznych zákutí.

Život začína v štyridsiatke, dovtedy to bol iba prieskum. Takto podobne sa vyjadril k zlomovému veku, ktorý sa označuje aj ako polovica života, švajčiarsky psychológ Carl Gustav Jung. Tento vek je pre mnohých z nás prelomom, lebo sa nad mnohými životnými otázkami musíme konečne zamyslieť. Je to vek, kedy sa náš život, naše telo aj naša duša premieňa, prichádzajú krízy aj nové zistenia. Veľa vecí zmeníme, alebo veľa vecí zmení nás.

Občas zasa spoločne s autorkou nostalgicky spomínate či glosujete spoločenské dianie. Autorka sa zamýšľa nad vzťahmi a rodinnými zvykmi, zaoberá sa tematikou emancipácie, rodovej rovnosti či ageizmu. Pokúša sa definovať novodobú ženu v jednotlivých fázach jej života – ako matku, manželku, milenku, pracujúcu ženu i sexuálny objekt. Zaujímavosťou je, že na konečnej podobe knihy sa podieľali tri ženy. Ilustrácie pripravila výtvarníčka a dizajnérka Zuzana Ilavská, grafický dizajn zasa Martina Obertová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Lucia Pastierová Čarná
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku