Budem mama. Kristína Tormová má ďalšiu mamičkovskú knihu

Pôvodne ju chcela nazvať Som tehotná, aby zapadla do megaúspešnej série Som mama a Stále som mama. Mimochodom, z týchto dvoch kníh sa predalo neuveriteľných 50 000 výtlačkov.

19.12.2019 07:00
debata
Kristína Tormová - Budem mama. Foto: IKAR
Kristína Tormová , Budem mama Kristína Tormová - Budem mama.

Napokon ju však nazvala Budem mama.

A podľa prvotného záujmu a rebríčkového stúpania to BUDE opäť úspech.

„Matky majú jednu bytostne úžasnú výhodu. Matky sa musia spamätať. Vždy a za každých okolností. Zhlboka sa nadýchnuť a upokojiť sa. Kvôli deťom. Prežiť.“

V podobnom duchu ako pri prvých dvoch knihách pokračuje aj Budem mama. Týždeň po týždni o tehotenstve, problémoch, starostiach, ale aj radostiach a tešení sa. Tak ako to vie len Kristína – s humorom, nadhľadom, sarkasticky, no vždy trefne a na rovinu.

„Toto je knižka napísaná počas spomínaného nekomfortne zázračného obdobia, ktoré odštartovala láska Skororodičov. Je určená pre všetky Skoromamy, ktoré obľubujú debaty na rovinu, humor a seba. Toto je knižka, ktorá sa dá napriek nevoľnostiam nazvať krásnou literatúrou a ktorá sa rodila súčasne s naším človiečikom. Dúfam, že si ju obľúbite tak ako ja svojho človiečika,“ odkazuje Kristína Tormová.

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Zuzana Jurigová Kapráliková:

Budem mama je miestami uletené rozprávanie o tehotenstve, ktoré si budete vychutnávať a uškŕňať sa…niekedy aj rehotať na celé kolo. Kristína priznáva, že jej tehotenstvo už chýbalo…teda ako sa to vezme. Každopádne sa už cítila na záchode opustene. Jej „veľké“ dcéry Ela a Matilda už prestali za ňou chodiť a ona sa tam strašne nudila. Navyše sa začali hrať samé, niekedy ju už nepotrebovali a poznáte ženy: hneď začnú vymýšľať.

No a Kristína si vymyslela tehotenstvo. Teda nie vymyslela, že by zavádzala, klamala o ňom, ale že otehotnie. A tak sa aj stalo. Otehotnela a okrem Alanka sa zrodila aj táto zábavná knižka.

Prečítajte si úryvok z knihy Budem mama:

Kristína Tormová - Budem mama. Foto: IKAR
Kristína Tormová , Budem mama Kristína Tormová - Budem mama.

Mám pred sebou tehotenský test. Čaká na cikanicu, no nech si ešte pekne počká. Lebo kým budem môcť napísať Som tehotná alebo Zase som mama, musím si pripomenúť výhody mamovania. Áno, som z toho popravde trochu potentočkovaná. Nebudem vám klamať. Teda budem. V celej knihe, ale teraz ešte nie.

Ak neberieme do úvahy výhody ako materský príspevok od štátu, príšernú rezavú bolesť po cisaráku… to, že vám švacnú na brucho mech s pieskom, či to, že vám idú vybuchnúť didky a že zistíte, že ten nenápadný kúsok vášho tela, ktorému sa hovorí bradavka, môže bolieť ako fras… Samozrejme, ani nehovorím o šmakocinkách ako nespavosť, rev dieťaťa, refluxy, koliky… Ale to sme už po pôrode, takže nepredbiehajme! Zoberme si radšej do úvahy tehotenské grcanie, cikanie, nemožnosť vykakať sa, napínanie z partnera, bolesť v prsiach, až máte pocit, že z nich porodíte jednovaječné mliečne žľazy, napínavé objatia, smrady všade naokolo, hormonálne výkyvy od dojatého anjelika až po preafektovanú vraždiacu chuderu, strach z každého vyšetrenia, prichádzajúci strach z pôrodu, otázky „čo ak?“ a podobne. Sladkou čerešničkou na torte tehotenstva je, samozrejme, cukrovkový test.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Kristína Tormová #Budem mama