Jozef Šétaffy: Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho

, 30.01.2020 06:00

V medzivojnovom období sa inšpektor Šétaffy preslávil vysokou úspešnosťou pri vyšetrovaní pridelených kriminálnych prípadov a neštandardnými postupmi pri odhaľovaní zločinu a jeho páchateľov.

Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho
Zabudnuté prípady inšpektora Šétaffyho Autor: Marenčín PT

Mal povesť dôsledného a nekompromisného kriminalistu, pritom rešpektoval zákonné práva páchateľov, ich ľudské slabosti a ťažké životné situácie.

Preto ho aj mnohí ľudia z podsvetia považovali za korektného „partnera“ a mnoho ráz s ním spolupracovali pri objasňovaní najťažších prípadov. Povrávalo sa, že niektorí páchatelia, keď sa dozvedeli, že ich „prípad“ vyšetruje inšpektor Šétaffy, sa prišli sami prihlásiť s vedomím, že budú tak či tak odhalení, ale zároveň aj s oprávnenou nádejou, že pán inšpektor to zohľadní pred sudcom ako poľahčujúcu okolnosť.

Inšpektor Šétaffy sa zapísal do histórie medzivojnovej Bratislavy ako kriminalistická legenda. Spomienky na najzaujímavejšie prípady uchoval vo svojom archíve. Z autentických materiálov jeho vnuk Jozef Šétaffy zostavil túto knihu a zdokumentoval zaujímavý životný príbeh tejto legendárnej postavy starej Bratislavy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku