Timur Vermes: Hladní a sýti

Nová kniha autora politickej satiry o novom príchode Hitlera A je tu zas, ktorý rozvíril vody európskej literatúry, je tentoraz satira o utečeneckej kríze v Európe.

25.02.2020 08:00
debata
Timur Vermes. Hladní a sýti Foto: Zelený kocúr
hladni a syti Timur Vermes. Hladní a sýti

Nemecko pre žiadateľov o azyl zaviedlo kvóty, celá Európa je až hlboko do severnej Afriky obohnaná nepriepustnou hranicou.

Na opačnej strane Sahary vznikajú obrovské tábory, v ktorých milióny utečencov čakajú, čakajú a čakajú. Tak dlho, že za ten čas by sa do Európy dalo dôjsť aj peši, len keby to neznamenalo istú smrť.

Keď najväčší z týchto táborov navštívi nemecká celebrita, moderátorka Nadeche Hackenbuschová, rozpozná mladý Lionel jedinečnú príležitosť. Spolu so stopäťdesiattisíc utečencami využijú pozornosť televízneho publika a vydajú sa na pochod do Európy.

Kráska a utečenci lámu rekordy v sledovanosti. A kým sa televízna stanica teší zo živého spravodajstva so závratnou sledovanosťou a z miliónov z reklamy, politici len bezmocne odvracajú pohľady, bagatelizujú a vyčkávajú. No čím je sprievod bližšie, tým silnejší je tlak na ministra vnútra. A tým nástojčivejšie sa Nemecku natískajú dve otázky. Čo robiť? A v akej krajine chceme vlastne žiť?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižná novinka #knižné tipy