Oleg Sencov: Marketér

10.04.2020 15:00

Zbierka vznikla v ruskom väzení. Odohráva sa v neprehľadných a hnusných 90. rokoch, keď sa zrútil Sovietsky zväz a démoni sa odtrhli z reťazí.

Marketér
Marketér
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: Artforum

Hrdinami poviedok sú mladí muži, občas aj ženy. Opúšťajú rodinné vidiecke hniezda, študujú, pracujú, túžia zbohatnúť, objavujú lásku, opíjajú sa, plodia deti, hľadajú zmysel a smer cesty, budujú aj ničia vzťahy… Zrkadlia krutosť doby a cenu jednotlivca v nej.

Oleg Sencov sa prostredníctvom autobiografickej zbierky poviedok predstavuje slovenskému čitateľovi ako spisovateľ. Najskôr vstúpil do nášho priestoru ako statočný bojovník so zlovôľou putinovskej verchušky namierenej proti Ukrajine, držiteľ Sacharovovej ceny a neskôr aj ako filmár.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poviedky #Oleg Sencov #kniha
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku