Knižnica požičiava knihy cez okno

13.04.2020 06:00
škola, knižnica, knihy, študent, študentka,...
Počas pandémie koronavírusu sú zatvorené aj knižnice. Autor:

Milovníci kníh a čítania v bratislavskom Novom Meste si aj počas pandémie nového koronavírusu prídu na svoje. Novomestská centrálna knižnica na Pionierskej ulici obnovila svoje služby, avšak v obmedzenom režime a pri dodržiavaní bezpečnostných a hygienických opatrení. Objednané knihy vydáva cez okno a len dva dni v týždni v obmedzených hodinách.

„Naša knižnica má vytvorené podmienky na dezinfekciu a dostatok ochranných pomôcok pre zamestnancov, knihy z knižnice sú bezpečné. Všetky knihy, ktoré boli a sú vrátené do priestorov knižnice, sú dezinfikované vystavením pôsobeniu ozónu na niekoľko hodín v uzatvorenej miestnosti,“ konštatuje riaditeľka knižnice Jana Sedláčková.

Čitatelia si môžu objednať najviac päť titulov, objednávka kníh sa rieši elektronicky prostredníctvom emailovej adresy kbnm@kbnm.sk. Dostupnosť kníh si môžu overiť v on-line katalógu knižnice. Objednané knihy vydáva knižnica cez okno na prízemí budovy na Pionierskej ulici, informácie prídu čitateľom do e-mailu. Vydávanie funguje len v utorky a štvrtky v čase od 15.00 h do 17.00 h.

„Možnosť vrátiť knihy zostáva rovnaká ako doposiaľ, prostredníctvom biblioboxu umiestneného pred vchodom do budovy,“ dopĺňa mestská časť, ktorá zároveň upozorňuje na dôsledné dodržiavanie krízového výpožičného poriadku.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku