Malena Ernmanová: Scény zo srdca

30.05.2020 00:00

Príbeh neobyčajnej rodiny, plný lásky, odvahy a odhodlania. Rodinné pamäti, ktorých autorkou je mama Grety Thunbergovej, speváčka a aktivistka.

Svedectvo o rodinnej kríze, ktorá viedla kľukatou cestou od prijatia diagnóz dvoch dcér až po Gretino rozhodnutie začať svoj školský štrajk za klímu. Do rozprávania autorsky vstupujú aj otec, samotná Greta a jej sestra Beata.

Je to tiež príbeh rodiny z horiaceho domu, pretože naša planéta sa pod vplyvom klimatických zmien zmenila na horiaci dom. Príbeh pre všetkých, ktorým záleží na budúcnosti našej planéty a neboja sa začať od seba.

Keď mala klimatická aktivistka Greta Thunberg jedenásť rokov, spolu so svojimi rodičmi a mladšou sestrou prežívali obrovskú krízu. Greta prestala jesť, prestala rozprávať a žiadne volanie o pomoc nepomáhalo. Pri zúfalom hľadaní riešenia si uvedomili, že hlavným dôvodom jej nepokoja môže byť práve rastúce riziko klimatickej katastrofy.

Scény zo srdca, ktoré zaznamenala Gretina matka, slávna švédska operná speváčka Malena Ernman, sú inšpiratívnym svedectvom o tom, ako jej rodina začala zápasiť nielen s osobnými, ale aj globálnymi problémami. Prevádzajú nás celou kľukatou cestou od prijatia diagnóz svojich dvoch dcér až po Gretino rozhodnutie začať svoj školský štrajk za klímu, ktorý vyvolal obrovský ohlas po celom svete.

Literárna bašta

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Malena Ernmanová #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku