Lucia Zamolová: Červená je pekná

31.05.2020 00:00

Keď mi z kabelky či batoha náhodou vypadne tampón... To je teda trapas! Hneď očerveniem. Ale prečo?

Prečo na telesnej klamem, že som chorá, keď mám v skutočnosti menštruačné bolesti? Skrátka: Prečo je menštruácia stále tabu?

Táto kniha je plná zaujímavých informácií a dodáva odvahu – že na čo? No predsa na otvorené rozhovory, spoznávanie svojho tela alebo hrdosť byť dievčaťom či ženou.

Ilustrovaná príručka o menštruácii pre čitateľky a čitateľov vo veku 12+. Ponúka zaujímavé informácie a dodáva odvahu na otvorené rozhovory, spoznávanie svojho tela a hrdosť byť ženou. Obsahuje praktické informácie a rady pri bolesti, aj príbehy o tom, ako spoločnosť vnímala menštruujúce ženy v minulosti. Na odbornú časť dozerala gynekologička. Autorka k téme pristupuje s humorom a veľmi otvorene, niektoré časti knihy pripomínajú denníkové zápisky.

Slovart

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Lucia Zamolová #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku