John Strelecky: Návrat do Kaviarne na konci sveta

, 02.07.2020 06:00

Niekdajší vystresovaný manažér dnes vedie šťastný a vyrovnaný život. Nešťastná Jessica od rána do večera plní to, čo od nej iní očakávajú a zabúda na seba. Stretnú sa v kaviarni na konci sveta.

John Strelecky: Návrat do kaviarne na konci sveta
John Strelecky: Návrat do kaviarne na konci sveta Autor: TATRAN

Rozprávač John bol voľakedy vystresovaným manažérom, ale dnes vedie šťastný a vyrovnaný život. Na okružnej cyklotúre po Havaji náhodou znovu narazí na Kaviareň na konci sveta, ktorá ho navždy zmenila. V kaviarni stretne nešťastnú Jessicu. Od rána do večera je uväznená v stresujúcom zamestnaní, robí všetko, čo ľudia od nej očakávajú, a pritom zabúda na vlastné ciele a želania. John sa stane jej mentorom a pomôže jej rozpamätať sa na to, čo má pre ňu skutočne význam.

V Jessikiných rozhovoroch s Johnom nájde čitateľ odpovede na otázky, ako uniknúť z každodenného kolotoča starostí a znovu objaviť zmysel vlastného života.

Hľadať odpovede na jednoduché otázky je niekedy tá najťažšia životná úloha. Táto útla kniha hľadí na každodennosť života zo zaujímavej perspektívy, čím nám pomáha pozrieť sa na seba samých v novom svetle.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku