Michael Třeštík a Tomáš Třeštík: Katka, Příběh narkomanky

, 05.07.2020 06:00

Čo sa stalo s protagonistkou dokumentárneho filmu Katka? Aký je vlastne život Kataríny B., ktorá sa v roku 2009 objavila v unikátnom časozbernom dokumente Heleny Třeštíkovej?

Michael Třeštík, Tomáš třeštík: Katka, příběh...
Michael Třeštík, Tomáš třeštík: Katka, příběh narkomanky Autor: Motto

Režisérka Katku sledovala štrnásť rokov v zostupnej špirále drog, krádeží, prostitúcie a fyzického i psychického chátrania, ktoré len občas prerušila nádej a odhodlanie s drogami skoncovať. Dnes má 43 rokov, o jej dcérku sa stará babička a Katkin večný boj závislosti s úprimnou túžbou po záchrane stále pokračuje.

Sériu unikátnych rozhovorov pripravil Michael Třeštík a fotkami ju sprevádza jeho syn Tomáš. Katka v biografii, na ktorej spolupracovala, vykresľuje svoje detstvo, tehotenstvo, cestu k drogám i túžbu po živote bez nich, ktorá ju stále neopúšťa. (česky)

Trailer k dokumentu Katka, príbeh narkomanky

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku