Vo veku 55 rokov zomrela Petronela Lauková z Filozofickej fakulty UK

Vo veku 55 rokov zomrela v utorok 2. februára docentka Petronela Lauková, dlhoročná pracovníčka Katedry andragogiky a Katedry pedagogiky a andragogiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (FF UK) v Bratislave. Univerzita o tom informovala na svojej webovej stránke.

04.02.2021 15:19
debata

Lauková sa narodila 1. decembra 1965 v Nitre. Štúdium absolvovala na FF UK v Bratislave v roku 1989 v odbore pedagogika starostlivosť o chorých. Ako priblížila univerzita, zameranie tohto odboru predznačilo jej ďalšiu kvalifikačnú a profesijnú dráhu. V roku 2005 úspešne ukončila doktorandské štúdium na Lekárskej fakulte UK v Bratislave.

V roku 2007 nastúpila ako odborná asistentka na Katedru andragogiky FF UK v Bratislave. Po úspešnej habilitácii v roku 2009 sa v pedagogickej i vedecko-výskumnej činnosti plne venovala svojim ťažiskovým tematickým oblastiam didaktike dospelých, geragogike, andragogickej komunikácii, verejnému zdravotníctvu a výchove k zdraviu. Práve problematika komunikácie a výchovy k zdraviu dominovala aj v uplynulom roku 2020.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Univerzita Komenského v Bratislave