František Kozmon - Volavka. Zvieracia krimiséria pokračuje

Začal to Potkan. Nasledovala Rosnička, Kukučka, Vlk, vlani Červ a teraz je tu Volavka. Nové slovenské krimi s vyšetrovateľom Marekom Wolfom a zásadnou otázkou – je to len sebaklam alebo sa dostal na stopu niečomu oveľa väčšiemu?

01.07.2021 00:00
František Kozmon Foto:
František Kozmon
debata

Nové slovenské krimi s vyšetrovateľom Marekom Wolfom a zásadnou otázkou – je to len sebaklam alebo sa dostal na stopu niečomu oveľa väčšiemu?

Marek Wolf sa ocitá na mieste činu ešte pred príchodom polície: obeťou vraždy je jeho mama, vražednou zbraňou služobná devina a hlavným podozrivým brat Patrik. Ten ušiel z nápravnovýchov­ného zariadenia, no Wolf aj napriek dôkazom verí v jeho nevinu. Pátra po bratovi a celkom zabúda na vyšetrovanie, ktoré nestihol uzavrieť. Až kým nenadobudne podozrenie, že prípad Červ s maminou vraždou súvisí.

Pomyslel si na nevlastného brata. Marek mu ponúkal šancu na normálny život. Bola vôbec niekedy reálna? Ak aj áno, patrila do minulosti. Už sa definitívne rozpadla. Čo ho čaká teraz? Väzenie? Život na úteku? Zostala mu iba jedna možnosť, a tá sa mu vonkoncom nepáčila.

Karol Lupták, stále mimo služby, hľadá nezvestnú kamarátku svojej dcéry. Stopy ho zavedú do luxusného hotela vo Viedni, z ktorého Laura za záhadných okolností zmizla. Bezpečnostná kamera ju zachytila potácať sa po chodbách, zo záberu sa stratila pri mraziacej miestnosti a na žiadnom ďalšom sa už neobjavila. Lupták je presvedčený, že Laurino zmiznutie súvisí so známou americkou speváčkou, ktorá v tú noc v hoteli organizovala súkromný večierok.

František Kozmon - Volavka Foto: IKAR
František Kozmon, Volavka František Kozmon - Volavka

Volavka z vydavateľstva Ikar nadväzuje na predchádzajúcu Kozmonovu knihu Červ. A je v podstate zavŕšením príbehu, ktorý rozohral už v Kukučke. Je preto zaujímavé sledovať rôzne prepojenia a dopovedané náznaky, takže čitateľ má popri napínavom príbehu ďalší bonus: tak trochu hru a radosť z toho, že všetko do seba presne zapadá.

„Obálka Volavky je jednoznačne moja najobľúbenejšia zo zvieracej série. Fotka od Petra Plichtu, ktorú sme použili, ma zaujala, už keď som ju videl prvýkrát. O to viac ma teší, že sa to podarilo a dokonca Veronika (teda „dievča z obálky“) s Volavkou ochotne zapózovala,“ teší sa Frankie Kozmon.

Kozmon, Červ Čítajte viac František Kozmon - Červ. Vrah vyrezal rany, z ktorých vykúkali hmýriace sa červy

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Vlado Kobielsky:

Knihu Volavka vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #František Kozmon