Na Slovensku vypukne Knižná mánia

20.04.2012 06:00
Ilustračné foto
Ilustračné foto Autor:

V znamení knižnej mánie sa ponesie na Slovensku 23. apríl ako Svetový deň knihy. Počas dvojtýždňových osláv knihy bude vydaných 16 exkluzívnych knižných noviniek top autorov viacerých vydavateľstiev a slovenskí spisovatelia vyjdú masovo za svojimi čitateľmi do kníhkupectiev na besedy a autogramiády.

Čitatelia môžu osláviť sviatok knihy v spoločnosti toho najlepšieho, čo ponúka každé vydavateľstvo, ktoré sa do projektu zapojilo. Keďže práve na Svetový deň knihy si pripomíname výročie úmrtia významného anglického spisovateľa a dramatika Williama Shakespeara, nebudú chýbať jeho najznámejšie diela v preklade Ľubomíra Feldeka, vrátane Troch tragédií v špeciálnom vydaní. V ponuke Knižnej mánie sú ďalej bestsellery Johna Grishama, Nicholasa Sparksa či Paula Coelha, novinka Smrteľný hriech z vydavateľstva Fragment, čo je skutočný príbeh kresťanky žijúcej v Pakistane, ale aj nová kniha Borisa Filan z edície Svet gombička s názvom Ako išlo oko na vandrovku.

Z produkcie vydavateľstva Forza to je knižka Milana Lasicu Listy Emilovi / Na fašírky mi nesiahaj. Noxi sa do Knižnej mánie zapája titulmi zameranými na chudnutie bestsellerom Dukanova diéta a krásu mimoriadne úspešnou knižkou So šarmom Parížanky. Špeciálnym darčekom pre čitateľov bude kniha Júliusa Satinského Nevarím, nevaríš, nevaríme, ktorá obsahuje doposiaľ nepublikované texty, originálne receptúry a rady autora podané s humorom jemu vlastným.

„V rámci knižnej mánie, ktorá potrvá zhruba tri týždne, sa k čitateľovi dostane 16 naozaj exkluzívnych knižných noviniek. Každé vydavateľstvo ponúklo to najlepšie, čo v rámci svojho edičného programu má. Sú to jednak knižky domácich autorov, ale samozrejme aj prekladová literatúra. Je tam nová kniha Borisa Filana z edície Svet gombička, nový román Táne Keleovej-Vasilkovej s názvom Nikdy. Práve pri tomto románe očakávame, že autorka presiahne magickú hranicu milión predaných výtlačkov za svoje knižky. Takže čitateľ si z každého žánru môže vybrať knižku,“ povedala na stretnutí s médiami Mária Lešková, PR manažérka vydavateľstva Ikar, ktoré je hlavným organizátorom Knižnej mánie.

Celý rad titulov zaradených do Knižnej mánie môžu čitatelia počas jej trvania nakupovať so zaujímavými zľavami. Chýbať nebude súťaž o atraktívne ceny. Projekt Knižná mánia má niekoľko superlatívov. Zaradiť k nim možno aj fakt, že počas dvoch týždňov sa bude na Slovensku pohybovať medzi svojimi čitateľmi zrejme najviac spisovateľov. Azda najzaujímavejšia beseda spojená s autogramiádou sa uskutoční 24. apríla, keď sa na jednom mieste – v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei na Poštovej ulici stretnú také literárne osobnosti akými sú Milan Lasica, Boris Filan, Kamil Peteraj či Táňa Keleová-Vasilková. Na ďalšie stretnutia so spisovateľmi sa môžu čitatelia tešiť od 23. apríla do 4. mája v dvadsiatke kníhkupectiev po celom Slovensku. Do projektu sa zapojili vydavateľstvá Ikar, Forza, Odeon, Fragment a Noxi, ako aj vyše sto kníhkupectiev po celom Slovensku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk