Stephen King - 22. 11. 1963. Dá sa zabrániť vražde JFK?

31.05.2012 07:00

Stephen King prichádza s novinkou, v ktorej vezme čitateľov na neuveriteľnú cestu do minulosti. Predstavuje postavu, ktorá dokáže zmeniť beh udalostí. 22.novembra 1963 zazneli v Dallase tri výstrely, prezident Kennedy padol mŕtvy a svet sa zmenil.

Čo keby ste dostali možnosť tomu zabrániť? „King opäť dokazuje svoj bezkonkurenčný rozprávačský dar. Jeho divoká fantázia je neobmedzená,“ vychvaľujú zahraničné médiá nový román s názvom 22. 11. 1963.

Jake je tridsaťpäťročný učiteľ angličtiny, ktorý si privyrába vyučovaním v kurzoch pre dospelých. Požiada svojich študentov, aby napísali slohovú prácu o udalosti, ktorá zmenila ich život. Pri jednej z nich mu vyhŕknu slzy – číta srdcervúci príbeh o tom, ako sa raz večer pred vyše polstoročím vrátil otec Harryho Dunninga domov a kladivom zabil jeho matku, sestru aj dvoch bratov. Jake si pri čítaní tejto slohovej práce uvedomí, že dejiny – Harryho aj tie veľké americké – sa často zvrtnú na maličkosti…

Pozrite si trailer ku knihe 22. 11. 1963

Onedlho mu jeho známy Al, majiteľ miestnej reštaurácie, prezradí tajomstvo. V jeho špajze sa nachádza brána do minulosti, do konkrétneho dňa v roku 1958. Al prehovorí Jaka, aby sa podujal na misiu, ktorej zasvätil veľkú časť života – zabrániť atentátu na Kennedyho…

Stephen King - 22.11.1963
Stephen King - 22.11.1963 Autor: Ikar

Jake pristúpi na čudnú misiu, vydáva sa do minulosti… do éry Kennedyovcov, Elvisa Presleyho, veľkých amerických áut a všadeprítomného cigaretového dymu. Jake prichádza do mestečka Jodie v Texase, kde sa nebezpečne zamiluje…a postupne sa približuje k samotárovi a čudákovi menom Lee Harvey Oswald…až sa napokon dostane do Dallasu, kde sa minulosť stáva až neznesiteľne napínavou a kde sa dejiny už vôbec nemôžu nazývať dejinami.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku