Výbuch, vražda podnikateľa a.... Priveľa podozrivých. Nová kniha Václava Neuera

Starostlivo naplánovaná vražda ukončí život úspešného bratislavského podnikateľa. Obeťou trestného činu sa stane aj jeho manželka. Vrchný komisár Ledecký so svojím tímom preberá pátranie.

15.12.2021 09:00
debata
Václav Neuer - Priveľa podozrivých. Foto: IKAR
Václav Neuer, Priveľa podozrivých Václav Neuer - Priveľa podozrivých.

Možných motívov je však zrazu akosi priveľa. Novodobý finančný žralok si v podnikaní rozhodne nedával servítku pred ústa a tých, ktorým zničil život alebo zásadným spôsobom skrížil plány, je neúrekom…

Nová kniha Václava Neuera Priveľa podozrivých prináša ďalší príbeh vrchného inšpektora Ledeckého a jeho kolegov. Vyšetrovanie nás vedie do podsvetia organizovaného zločinu, čo je tiež zaujímavý pohľad pre čitateľa. Napokon, autor pôsobil dlhé roky ako kriminalista, bojoval proti organizovanému zločinu, pozná ho.

Rozbieha sa teda vyšetrovanie a sledujeme naše obľúbené postavy – Ledecký, Machrák, Koreis… Výborne vyskladaný príbeh, autor sa nikam neponáhľa, nepomáha si čudnými momentmi, trikmi, ale predvádza klasické vyšetrovanie.

Nevyžiadanú posilu dostanú bratislavskí policajti z oddelenia vrážd od Úradu pre boj s organizovanou kriminalitou. Na začiatku sa dokážu zhodnúť iba na jednom: priveľa podozrivých – kriminalistova smrť.

Ledecký tápe v tme, ale postupne sa prepracúva k nádejnej stope. Dvojica detektívov zo špecializovaného prezidiálneho útvaru má však o vyšetrovaní svoje predstavy. Kto z nich má pravdu a kto sa tentoraz mýli? Vedú stopy do podsvetia, k organizovanému zločinu alebo pôjde tak ako vo väčšine Ledeckého prípadov o niečo čisto osobné?

Vypočujte si úryvok. Z knihy číta Kamil Mikulčík

Priveľa podozrivých z vydavateľstva Ikar je opäť vynikajúca detektívka, na aké sme u Neuera zvyknutí. Bez zbytočnej brutality, drsnosti, litrov krvi a poletujúcich končatín, ale zato poctivé vyšetrovanie. Krok za krokom, pritom nenudí a nestráca na pútavosti. Plasticky vykreslil postavy, príbeh má atmosféru a pre jeho fanúšikov je to príjemná predvianočná chuťovka.

Autor voľne nadväzuje na svoje predchádzajúce romány (Krkavčí súd, Vražda s pridanou hodnotou, Nenapravený omyl, Tiene minulosti, Prekliate dedičstvo a Uplakaná jeseň), ktorých hlavnými hrdinami sú členovia bratislavskej „mordparty“. Vychádza zo svojich skúseností elitného policajta a z detailnej znalosti práce polície a jej jednotlivých útvarov.

Autor Václav Neuer o svojej novej knihe:

Knihu Priveľa podozrivých vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar #Václav Neuer