Kartsen Dusse - Sústreď sa na vraždu. Mafiánske krimi nabité čiernym humorom

Sústreď sa na vraždu je famózna detektívka, akú ste ešte nečítali. Kombinácia čiernej komédie, napätia a mafiánov... a samozrejme, trochu náhodná, no dokonalá vražda.

14.03.2022 09:00
debata
Karsten Dusse - Sústreď sa na vraždu Foto: IKAR
Karsten Dusse, Sústreď sa na vraždu Karsten Dusse - Sústreď sa na vraždu

Ale žiadne strachy, obeťou je „len“ arogantný mafián, takže jeho vrahovi, advokátovi Björnovi, budete fandiť… a pri tom sa budete baviť. Aj pri vraždení je totiž dôležité dodržiavať zásady mentálneho koučingu.

Björn Diemel si ako trestný obhajca žije na vysokej nohe. Päťciferný mesačný plat, obrovská kancelária, služobné auto, obleky na mieru… Byť diablovým advokátom má svoje výhody. Cena za ne však zvyčajne býva vysoká, pre Björna to znamená rozpadávajúce sa manželstvo a dcéru Emily, ktorú takmer nevída. Manželka mu dá ultimátum – buď začne navštevovať kurz sústredenia, aby zmenil svoj život k lepšiemu a našiel rovnováhu medzi prácou a rodinou, alebo môže mrznúť pri vyhasnutom rodinnom kozube.

Björnova počiatočná skepsa sa vyparí, len čo zistí, že zásady kurzu Predbiehame pomaly dokáže elegantne aplikovať na svoj hektický život. No oddeliť prácu od voľného času nie je vždy jednoduché, obzvlášť ak je jeho klientom prchký mafián Dragan. Udržať veci v rovnováhe si preto vyžaduje poriadnu dávku sústredenia. Najmä keď sa prihodí malá „nehoda“, ktorá dokonale zharmonizovanému Björnovi od základov zmení život. Ako prežiť vo svete, kde ľuďom v autách vybuchujú granáty a svedkovia záhadne miznú? Jednoducho. Dôležité je sústrediť sa na jednotlivé úlohy. Riešiť ich postupne, jednu po druhej. Vtedy je úspech zaručený. To hovorí aj mentálny kouč.

Kto by len tušil, aké nástrahy číhajú v mentálnom koučingu.

Karsten Dusse Foto: Ann Kristin Bruecker/IKAR
Karsten Dusse Karsten Dusse

„Ide o kombináciu kriminálky a príručky všímavosti,“ vysvetľuje autor Kartsen Dusse. „Hlavnou postavou je úspešný právnik, ktorého žena prinúti absolvovať tréning všímavosti. Kurz na odbúranie stresu prinesie svoje ovocie a on sa rozhodne zbaviť najstresujúcejšieho faktora v živote – svojho mafiánskeho klienta tým, že ho zabije. Samozrejme všímavo. Táto vražda však napokon vedie k ešte väčšiemu stresu, no náš hlavný hrdina si dokáže poradiť s každou výzvou. Dokonca ešte všímavejšie.“ Sústreď sa na vraždu je naozaj originálne a zábavné krimi.

Napriek vražde a jej detailnému prevedeniu sa budete smiať…napokon, ide o vraždu mafiána Dragana, ktorý už má všeličo na rováši a teraz sa vyhrážal dcére svojho právnika. Takže nie je čo riešiť. Žiadne výčitky svedomia.

Vypočujte si úryvok, z knihy číta Robo Roth.

Sústreď sa na vraždu z vydavateľstva Ikar je prvý diel trilógie, ktorý sa stal v Nemecku bestsellerom a streamovacia služba Netflix pripravuje seriálovú adaptáciu. Pôjde o 8-dielny seriál, ktorý už nakrúca Constantin Film. Kniha sa držala v Nemecku dlhých 9 mesiacov na čele rebríčka knižných bestsellerov.

Prvé 3 kapitoly si môžete prečítať na stránke www.SustredSaNaVrazdu.sk

Knihu Sústreď sa na vraždu vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy