Päť knižných noviniek: príbehy aj literatúra faktu

Pohnuté detstvo, ktoré človeka dobehne, knihovníčka, ktorá čelí strachu, akí boli pravekí ľudia, sága rodu Woodwillovcov, či deti, svietiace od obrazoviek. Päť knižných noviniek vo výbere Pravdy.

06.08.2022 07:06
debata

Benedict Wells: Na konci samoty

Benedict Wells: Na konci samoty Foto: Lindeni
kniha na konci samoty Benedict Wells: Na konci samoty

Pohnuté detstvo je ako neviditeľný nepriateľ – neviete, kedy zaútočí. Román o samote, utrpení a priepastiach, ktoré oddeľujú. Julesovo detstvo tragicky naruší smrť rodičov. V internátnej škole spozná Alvu. Spája ich viac než obyčajné priateľstvo. Opäť sa stretnú po rokoch a čelia minulosti.

J. J. Millás, J. L. Arsuaga: Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote

J. J. Millás, J. L. Arsuaga: Sapiens a... Foto: Premedia
kniha Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote J. J. Millás, J. L. Arsuaga: Sapiens a neandertálec: rozpravy o živote

Paleolit, mezolit, neolit: časovo také vzdialené obdobia. Ako sa vtedy žilo? Boli nám pravekí predkovia úplne cudzí? Spisovateľ Juan José Millás sa v sprievode paleontológa Juana Luisa Arsuagu vydá na výpravu za tajomstvami ľudskej evolúcie.

kniha Tri-sestry-obalka Čítajte aj Kniha týždňa: Tri sestry, čo prežili neľudské hrôzy

Jenny Offill: Zmeny počasia

Jenny Offill: Zmeny počasia Foto: Inaque
kniha zmeny pocasia Jenny Offill: Zmeny počasia

Lizzie je knihovníčka v Brooklyne. Venuje sa synovi, manželovi a bratovi, ktorý sa lieči z drogovej závislosti. Pomáha aj bývalej profesorke s poštou, ktorá ju zaplavuje po úspešnom podcaste o zmene klímy. Lizzie chce zostať pozitívne naladená, ale zmieta ňou strach o brata a obavy z hnevu v jej okolí.

Philippa Gregory: Biela kráľovná

Philippa Gregory: Biela kráľovná Foto: Slovart
kniha biela kralovna Philippa Gregory: Biela kráľovná

Pokračovanie rodinnej ságy Woodvillovcov. Napínavé osudy hrdiniek a hrdinov plné intríg sa teraz odohrávajú okolo krásnej vdovy Alžbety Woodvillovej. Na anglický trón zasadne mladý a ctižiadostivý York Eduard. Z lásky sa ožení s Alžbetou a poštve si tým proti sebe všetkých.

Nicholas Kardaras: Svietiace deti

Nicholas Kardaras: Svietiace deti Foto: Grada
kniha svietiace deti Nicholas Kardaras: Svietiace deti

Všetci vídame deti hypnoticky hľadiace na žiariace obrazovky v reštauráciách, na ihriskách či doma. Výskumy potvrdzujú, že digitálne technológie súvisia s rozvojom mnohých porúch. Svietiace tváre sú ako virtuálna pandémia a množia sa. Aké následky to bude mať na životy detí?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy