V štrasburskom sídle europarlamentu vystavia knihu o Štefánikovi

V priestoroch Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu natrvalo vystavia knihu o generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Informoval o tom v piatok spravodajca TASR.

16.09.2022 13:00
Štefánik Foto:
Portrét Milana R. Štefánika od maliara Ivana Žabotu
debata

Publikáciu s názvom Louise Weiss a Milan Štefánik od spisovateľa literatúry faktu Miroslava Musila „pokrstil“ tento týždeň (14.9) v europarlamente – pred zástupcami médií a členmi delegácie zo SR – slovenský europoslanec Ivan Štefanec spolu s českou poslankyňou EP Michaelou Šojdrovou.

Kniha „Louise Weiss a Milan Štefánik – príbeh vzťahu dvoch úžasných Euroobčanov“, ako aj obraz s prebalom knihy s podobizňami oboch týchto osobností, budú zdobiť niektorú z chodieb tejto inštitúcie. Pre TASR to potvrdila kvestorka EP, francúzska europoslankyňa Anne Sanderová.

„Nájdeme vhodné miesto. Veľa sme v europarlamente urobili preto, aby bolo viac spopularizované meno Weissovej, ktorá urobila veľa pre spoločné budovanie Európy a ktorá mala silný vzťah so Štefánikom,“ povedala Sanderová.

Kniha, ktorá sa zaoberá vzťahom Štefánika s francúzskou novinárkou a spisovateľkou Louise Weissovou, vyšla v náklade 1000 kusov. Poslanec Štefanec plánuje aj jej francúzsky preklad, aby mohla byť v štrasburskom sídle EP vystavená v slovenskej aj francúzskej verzii.

Česká europoslankyňa Michaela Šojdrová v tejto súvislosti zdôraznila, že Štefánik je dôležitou osobnosťou aj pre Čechov, keďže patril medzi zakladateľov niekdajšieho Československa.

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #Európsky parlament
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy