Knižné tipy vo výbere Pravdy: romantika aj politika

Profesora s brilantnou mysľou zrádza krátkodobá pamäť. Človek, čo chce byť spisovateľ alebo politik, uviazne vo vlastnej bezvýznamnosti. Román o sile priateľstva, hľadaní lásky a francúzskych viniciach. Spoznajte hrobárov slovenskej politiky a predstavte deťom koalu, ktorá ktorá chce, aby všetko zostalo stále rovnaké.

, 11.03.2023 07:00
kniha profesorova rovnica Foto:
Yoko Ogawa: Profesorova rovnica
debata

Yoko Ogawa: Profesorova rovnica

Yoko Ogawa: Profesorova rovnica Foto: Lindeni
kniha profesorova rovnica Yoko Ogawa: Profesorova rovnica

Profesor s brilantnou mysľou má nezvyčajný problém – po nehode má jeho krátkodobá pamäť kapacitu iba osemdesiat minút. Stará sa oňho pomocnica v domácnosti a matka desaťročného syna. Každé ráno sa znova zoznamujú, každý deň je šancou na zvláštny a krásny vzťah.

Jasmína Houdek Pavel Houdek kniha modernqa sebaobrana Čítajte viac VIDEO Kniha ako zbraň: ako si poradiť s násilníkom na ulici či v práci

Igor Daniš: Bezvýznamnosť

Yoko Ogawa: Profesorova rovnica Foto: Vlna
kniha Bezvyznamnost Yoko Ogawa: Profesorova rovnica

Sonda do sveta politiky a manipulácie. Čo má význam v spoločnosti i v osobnom živote? Záleží len na úspechu? Martin chcel do myslí ľudí vstúpiť ako spisovateľ alebo politik, no utápa sa v bezvýznamnosti, neschopný čokoľvek uchopiť. Postupne je vťahovaný do reálnej politiky a zisťuje, kto v skutočnosti je.

Marie Vareille: Niekedy je pekné, že ma miluješ

Marie Vareille: Niekedy je pekné, že ma miluješ Foto: Metafora
kniha niekedy je pekne ze ma milujes Marie Vareille: Niekedy je pekné, že ma miluješ

Román o sile priateľstva, francúzskych viniciach a hľadaní lásky na celý život. Príbeh dvoch kamarátok, ktoré majú smolu vo vzťahoch. Jedna je typická Parížanka – príliš chudá, priveľa fajčí a priveľmi pije. Druhá je romantička, ktorá žije vo svete kníh a už dlho je nezadaná. Podarí sa im stretnúť normálnych mužov?

kniha slepa vrba a spiaca zena Čítajte viac Kniha týždňa: Slepá vŕba a spiaca žena

Rado Baťo: Hrobári slovenskej politiky

Rado Baťo: Hrobári slovenskej politiky Foto: Premedia
kniha hrobari slovenskej politiky Rado Baťo: Hrobári slovenskej politiky

V politike nestačí chcieť byť dobrým, spravodlivým a slušným. Nestačí poraziť Fica a vyhrať voľby. Ešte dôležitejšie je vedieť udržať moc, vytvárať spojenectvá, robiť kompromisy a rozumne investovať politický kapitál. O ľuďoch, ktorí nechtiac vydláždili cestu absurdnej tvári súčasnej politiky.

Rachel Brightová: Koala, ktorá môže

Rachel Brightová: Koala, ktorá môže Foto: Tatran
kniha koala ktora moze Rachel Brightová: Koala, ktorá môže

Zoznámte sa s Kevinom – koalou, ktorá chce, aby všetko zostalo stále rovnaké. Jedného dňa však príde nečakaná zmena a Kevin zistí, že život môže byť nový a skvelý. Knižka v sérii s príbehmi Veľryba, čo chcela viac, Lev v srdci a Vĺčikova cesta domov hovorí o priateľstve, spolupráci a jedinečnosti každého človeka.

kniha Narodila som sa pod šťastnou hviezdou Čítajte viac Kniha týždňa: Narodila som sa pod šťastnou hviezdou kniha materstvo Čítajte viac Kniha týždňa: Materstvo celkom inak

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy