Knižné novinky: Dominik Dán, Ja a moja matka a ďalšie tipy

Nové knihy vo výbere Pravdy: krimi, vzťahy, mysteriózny triler, história, romantika.

25.06.2023 10:00
debata

Dominik Dán: Reminiscencie

Dominik Dán: Reminiscencie Foto: Slovart
kniha reniniscencie Dominik Dán: Reminiscencie

V kriminalistike platí, že čím je prípad čerstvejší, tým väčšie sú šance na dolapenie vraha. Môžu však detektívi po 56 rokoch obviniť vrahov zo streľby na emigrantov na štátnej hranici s Rakúskom? Krauzov tím si na skúšku vybral prípad vraždy piatich emigrantov vrátane dvoch detí na ostnatých drôtoch v blízkosti Petržalky z roku 1952 a odhalí zmes špionážnych hier, utrpenia, krvi, nenávisti a fanatizmu.

Vivian Gornick: Ja a moja matka

Vivian Gornick: Ja a moja matka Foto: Inaque
kniha ja a moja matka Vivian Gornick: Ja a moja matka

Priamy a nemilosrdný príbeh celoživotného boja s matkou o nezávislosť. Autorka sa vyrovnáva s tým, čo Edna OʼBrien označila za „podstatu ženského zúfalstva“: s nepriznanou oidipovskou povahou vzťahu medzi matkou a dcérou. Obe si získavajú čitateľov obdiv: žičlivá a jasne mysliaca dcéra pre svoju odvahu a vytrvalosť, s ktorou otvára najzákladnejšie otázky života, ako aj stále silná a intuitívne múdra stará žena.

kniha TALIANKA Čítajte viac Kniha týždňa: Talianka vo víre vášne, krvi a nádeje

Jennifer Saintová: Elektra

Jennifer Saintová: Elektra Foto: Tatran
kniha elektra Jennifer Saintová: Elektra

Klytaimnéstra, Kassandra a Elektra, tri ženy spútané prastarou kliatbou, ktoré sa museli obetovať kvôli trójskej vojne a ich osud bol horší ako smrť. Klytaimnéstru zradí muž a musí čeliť kliatbe. Trójska princezná Kassandra má dar jasnovidectva, ale nedokáže zabrániť tragédii. Podarí sa Elektre, najmladšej dcére Klytaimnéstry, uniknúť pred rodinnou kliatbou alebo aj jej osud bude sprevádzať násilie?

Michala Ries: Volanie krvi

Michala Ries: Volanie krvi Foto: Slovenský spisovateľ
kniha Volanie krvi Michala Ries: Volanie krvi

Mysteriózny triler s témou duševného ochorenia a boja matky o život svojej dcéry. Ema je presvedčená, že jej sny, halucinácie a bludy sú odrazom niečoho, čo sa udialo v minulosti. Nikto jej neverí – lekári, súrodenci ani rodičia. Podarí sa zistiť, čo ju ničí? Po Eminom pokuse o samovraždu jej matka prekročí hranice morálky, zákona, vlastného tela, priestoru i času, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby jej dieťa prežilo.

Mariana Zapata: Kulti

Mariana Zapata: Kulti Foto: Lindeni
kniha Kulti Mariana Zapata: Kulti

Láska, dráma a silná ženská hrdinka. Keď sa muž, ktorého odmalička zbožňuje, stane jej trénerom, znie to ako splnený sen. Kulti, svetová ikona futbalu je však samotársky a nevrlý, opak vášnivého futbalistu, akým býval a ktorý ju tak dávno očaril. Čo na ňom kedysi videla? Musí sa pokúsiť prebudiť v ňom znova energiu, ktorou kedysi prekypoval, inak hrozí, že to bude jej najdlhšia sezóna v živote.

kniha za okrajmi Čítajte viac Kniha týždňa: Čo vidí Za okrajmi Elena Ferrante

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy