Ars Poetica prináša svetovú poéziu do Bratislavy. Zaostrené je na ženské umelkyne

Už najbližšie večery budú v Bratislave patriť svetovej poézii. Od stredy 15. novembra sa začína 21. ročník festivalu Ars Poetica. Tentoraz s fokusom na ženskú poéziu, pod headlinom Cherchez la femme. Bohatý festivalový program predstaví celé spektrum inšpiratívnych tvorkýň a hviezd súčasnej svetovej básnickej, experimentálnej a performatívnej scény.

14.11.2023 16:00
cia conundrum Foto:
Hosťkou podujatia bude aj konceptuálna poetka Cia Conundrum.
debata

Večery svetovej poézie vo V-klube od 16. a 17. novembra ponúkajú magický multimediálny zážitok spojenia slovo-obraz-zvuk, obohatené o špeciálne koncerty a recitály poézie Evy Šuškovej s Ivanom Koskom a Karin Sarkisjan.

V sobotu 18. novembra je pripravený večer mladej energie, spevák a raper Taomi predstaví nový album.

Program festivalu sa potom prenesie na pravý breh Dunaja do DK Zrkadlový háj. V nedeľu 19. novembra od 17.30 h odštartuje šou jednej z najvychytenejších hviezd berlínskej a európskej básnickej a performance scény Cia Rinne. Preklad jej tvorby vytvorila Silvia Ruppeldtová.

cena dominika tatarku, mila haugova Čítajte viac Poetka Mila Haugová: Teším sa z uvoľňovania, ale aj sa trápim

V DK Zrkadlový háj bude festival pokračovať filmovou sekciou až do 22. novembra.

Ako po minulé roky, významnou súčasťou programu festivalu Ars Poetica sú tvorivé workshopy. Tento rok bude jedným z ťahákov kurz tvorivého písania s Milou Haugovou vo V-klube. Uskutoční sa 18. novembra o 14.30 h.

Vstup na večery poézie a workshopy je voľný.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Ars Poetica