Knižné tipy Pravdy: Príbehy o krehkosti vzťahov, fantasy aj Jemie Oliver pre deti

Príbehy o sile slov a krehkosti vzťahov, o nástrahách dávnej alebo súčasnej doby. Fantasy séria z londýnskeho podzemia aj dojemný príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí sa snažia uniknúť pred vojnou. A napokon detské dobrodružstvá od Jamieho Olivera. Knižné novinky vo výbere Pravdy.

24.11.2023 16:00
debata

Reyes Monforte: Pohľadnice z východu

Reyes Monforte: Pohľadnice z východu Foto: Tatran
kniha pohladnice z vychodu Reyes Monforte: Pohľadnice z východu

Príbeh o oslobodzujúcej sile slov. V septembri 1943 sa mladá Ella dostane z Francúzska do koncentračného tábora Osvienčim. Pridelia ju do skladu, kde v batožine odobranej deportovaným nájde množstvo pohľadníc a fotografií a rozhodne sa na ne napísať ich príbehy, aby nikto nezabudol, kým boli.

Zuzana Šimeková: Ľudia nie sú stromy

Zuzana Šimeková: Ľudia nie sú stromy Foto: Lindeni
kniha ludia nie su stromy Zuzana Šimeková: Ľudia nie sú stromy

Ema pracuje v londýnskej advokátskej kancelárii. Čakajú ju životné zmeny: partnerstvo vo firme a návrat domov do Bratislavy a do jej do života vstúpi Max. Spočiatku nevinný vzťah vo virtuálnej realite naberá na intenzite. Dokáže sa Ema presadiť medzi mužskými kolegami? Vymaní sa zo škodlivého prostredia? Príbeh o krehkosti vzťahov a nástrahách modernej doby.

kniha Udalost Mlady muz Čítajte viac V láske a v rozkoši som svoje telo nevnímala ako podstatne odlišné od tiel mužov. Kniha týždňa od nositeľky Nobelovej ceny

Ben Aaronovitch: Šepot v podzemí

Ben Aaronovitch: Šepot v podzemí Foto: Slovart
kniha Sepot v podzemi Ben Aaronovitch: Šepot v podzemí

Peter Grant je v službách metropolitnej polície na oddelení magických zločinov, nazývaného aj Pavilón. Séria s fantasy prvkami, humorom a so sarkazmom a s detektívnou zápletkou. Teraz je to vražda amerického študenta, ktorého niekto bodol kameninovým črepom. Pátranie v londýnskom podzemí odhalí tajný svet.

Anthony Doerr: Svetlo, ktoré nevidíme

Anthony Doerr: Svetlo, ktoré nevidíme Foto: Ikar
kniha svetlo ktore nevidime Anthony Doerr: Svetlo, ktoré nevidíme

Marie-Laure je slepá a jej otec pracuje v parížskom múzeu. Keď musia ujsť pred nacistami na pobrežie, z Paríža si nesú najnebezpečnejšiu vec v celom múzeu. Werner je nemecká sirota s technickým nadaním, dostane sa do špeciálnej jednotky a vie, že jeho talent likviduje životy. Obaja sa snažia uniknúť pred hrôzami vojny.

kniha nepolozena otazka Čítajte viac Kniha týždňa: Nepoložená otázka živo, farebne a verne vykresľuje svet, v akom vyrastali mnohí, chránení pred ostňami hraničných drôtov mäkkou rodinnou perinou

Jamie Oliver: Billyho obrovské dobrodružstvo

Jamie Oliver: Billyho obrovské dobrodružstvo Foto: Bambook
kniha Billyho obrovske dobrodruzstvo Jamie Oliver: Billyho obrovské dobrodružstvo

Kúsok dobrodružstva, štipka priateľstva, kvapka tajomstva a obrovská lyžica mágie. Billy a jeho kamaráti objavia tajný vchod do lesa, kde sa to hmýri kúzlami a nezvyčajnými bytosľami. Všetko je prepojené,no harmónia je v ohrození. Uznávaný šéfkuchár a španielska ilustrátorka Mónica Armiño prinášajú knihu pre čitateľov od 7 rokov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy