Zdedila miliardy a doteraz netuší, prečo práve ona. Môže za to Stratený dedič?

Jeden z najbohatších mužov v krajine zomrel a zahrnul ma do svojho závetu. Tobias Hawthorne mi zanechal miliardy, takmer celý svoj majetok, a ja som netušila prečo. S Jamesonom sme dva týždne riešili hádanky a hľadali stopy, ktoré starý pán zanechal. Prečo ja?

01.02.2024 08:00
debata
Jennifer Lynn Barnes - Stratený dedič Foto: YA
Stratený dedič, Jennifer Lynn Barnes Jennifer Lynn Barnes - Stratený dedič

Hry o dedičstvo sa skončili prekvapivým odhalením a Avery Grambsová musí nájsť muža, ktorý jej pomôže zodpovedať celú hádanku. Okrem iného potrebuje zistiť aj to, prečo z nej miliardár Tobias Hawthorne urobil svoju dedičku na rozdiel od svojich právoplatných potomkov.

YA séria Hry o dedičstvo pokračujú druhou knihou s názvom Stratený dedič.

Testy DNA odhalili, že Avery nie je s Hawthornovcami pokrvne spriaznená, isté stopy však naznačujú, že jej spojenie s rodinou je oveľa hlbšie, než si dokázala predstaviť. Pátranie po pravde Avery neuľahčujú ani Grayson a Jameson Hawthornovci, ktorí ju vedú rôznymi smermi. Nebezpečenstvo sa stupňuje a nepriatelia sa snažia Avery vyradiť z hry akýmkoľvek spôsobom a za akúkoľvek cenu.

Vypočujte si úryvok. Číta Jana Kovalčíková:

Stratený dedič je možno ešte lepší ako prvý diel – je to akčné, napínavé, nechýbajú záhady, stále sa niečo deje, odsýpa to, má to dynamiku. Avery si toho zažije naozaj veľa a nie sú to práve najpríjemnejšie veci. Nepriatelia ju musia čo najskôr vyradiť z hry, aby sa nedopátrala pravdy. Dostáva vyhrážky, na každom kroku sú paparazovia, nechýba závisť.

Aj Stratený dedič je veľmi šikovne napísaný, dobre prepracovaný námet, ktorý vás núti premýšľať, pátrať a hádať.

„Viem, o čo tu ide, dedička.“ Počula som, ako sa uškŕňa. „Ak chceš hrať, čo keby sme tú hru trochu ozvláštnili?“

Otočila som sa k nemu. Takto zoči-voči som si poľahky spomenula, že Jameson sa nebozkáva váhavo ani nežne. Vtedy to nebolo úprimné, pripomenula som si. Predstavovala som preňho iba časť hádanky, nástroj, ktorý treba využiť. A stále som súčasťou hádanky.

„Nie všetko je hra,“ odvetila som.

„A možno,“ nedal sa a oči mu zasvietili, „presne to je ten problém. Možno preto si v tuneloch deň čo deň lámeme hlavu, rozoberáme to zľava-sprava a nikam sa neposúvame. Pretože toto nie je hra. Zatiaľ. Hra má pravidlá a víťaza. Možno potrebujeme na vyriešenie záhady Tobyho Hawthorna väčšiu motiváciu.“ „Akú motiváciu?“ prižmúrila som oči.

„Čo povieš na stávku?“ veľavravne sa na mňa pozrel.

Knihu Stratený dedič vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Ikar