Najobľúbenejšia séria Denník odvážneho bojka pokračuje novinkou Dutá hlava

Je tu 18. diel svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka od Jeffa Kinneyho, ktorý píše, aj kreslí. Ďalšie nové dobrodružstvá školáka Grega Heffleyho, ktorému sa na päty lepí smola a trapasy. Tentoraz musí zachrániť školu... čo v jeho svete znie ako sci-fi.

01.03.2024 07:00
debata
Denník odvážneho bojka - Dutá hlava Foto: Stonožka
Denník odvážneho bojka - Dutá hlava Denník odvážneho bojka - Dutá hlava

„Kniha sa odohráva v Gregovej škole, ktorá chátra v dôsledku škrtov v rozpočte. Je tam zopár prekvapení, ktoré vás, dúfam, pobavia, vrátane predstavenia lahôdky s názvom „fudgedog“. V slovenčine karampárky. Veľmi dúfam, že sa vám bude páčiť,“ odkazuje v exkluzívnom videu pre slovenských čitateľov Jeff Kinney.

V osemnástej časti Dutá hlava hrozí, že sa Greg a jeho najlepší kamoš Rowley budú musieť rozdeliť. Greg sa doteraz v škole necítil ktovieako skvele, a keď hrozí, že tú ošarpanú budovu konečne zavrú, vôbec mu to netrhá srdce. Keď však zistí, že skončí na inej škole ako jeho najlepší kamoš Rowley, rýchlo zmení názor. Podarí sa Gregovi a jeho spolužiakom zachrániť starú školu, než bude neskoro? Alebo sa v jeho živote začne úplne nová kapitola?

Pozrite si video s Jeffom Kinneym:

Denník odvážneho bojka má milióny priaznivcov na celom svete, predalo sa už skoro 300 miliónov kníh. Vzniklo aj niekoľko filmov a Greg Heffley je obľúbeným knižným hrdinom mnohých školákov a školáčok. Pozor, ku knihe teraz dostanete aj darček v podobe špeciálnej záložky so samolepkami! Kniha je vhodná pre čitateľov od 10 do 99 rokov.

Z anglického originálu preložila Elena Guričanová.

Vypočujte si úryvok. Číta Vlado Kobielsky

Knihu Denník odvážneho bojka – Dutá hlava vydal IKAR zistiť viac

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #knižná novinka #Denník odvážneho bojka