Knižné tipy Pravdy: ľudská existencia s trpkou iróniou, nové domáce krimi aj príbeh pre osamelé deti

László Krasznahorkai rozpráva existenciálne otázky s trpkou a oslobodzujúcou iróniou. Ďalší prípad vyšetrovateľky Eriky Fosterovej. Eseje o spisovateľoch a literatúre od komentátora Pravdy. Magická posadnutosť v troch generáciách žien. Kniha so silným posolstvom o deťoch, na ktoré sa zabúda. Nové knihy vo výbere Pravdy.

22.04.2024 06:00
debata

László Krasznahorkai: Svet beží

László Krasznahorkai: Svet beží Foto: BRAK
kniha svet bezi László Krasznahorkai: Svet beží

Muž na brehu Gangy rozjíma nad kvapkou vody. Detský robotník na jeden deň unikne zo života, z ktorého nemá šancu sa vyslobodiť. Opitý tlmočník pochopí vlastnú túžbu uvidieť vodopád. Rozprávač v príbehoch vyvažuje filozofické úvahy a existenciálne otázky trpkou a oslobodzujúcou iróniou a hovorí jedinečným jazykom.

Robert Bryndza: Anjel smrti

Robert Bryndza: Anjel smrti Foto: Cosmopolis
kniha anjel smrti Robert Bryndza: Anjel smrti

Ďalší prípad Eriky Fosterovej a jej tímu je zložitý. V Londýne úraduje sériový vrah, ktorý si chce vybaviť účty a doterajšie vyšetrovanie je mätúce. Kto zavraždil vysokopostaveného politika, hviezdneho futbalistu a kastingového režiséra? Dokáže vypátrať vraha a odhaliť všetky jeho tváre, kým pribudnú ďalšie obete?

kniha moderne macochy Čítajte viac Kniha týždňa: Aké sú moderné macochy?

Igor Daniš: Spisovateľ v pasci doby

Igor Daniš: Spisovateľ v pasci doby Foto: Vlna
kniha spisovatel v pasci doby Igor Daniš: Spisovateľ v pasci doby

Eseje o literatúre, spisovateľoch súčasnosti, Milanovi Kunderovi a strednej Európe od komentátora denníka Pravda. Autor si kladie otázky: je spisovateľ slobodný alebo len otrokom svojej doby? Čo preňho znamená uznanie? Je stredná Európa kultúrne a literárne jedinečná? Kam zaradiť slovenskú literatúru?

Alice Hoffman: Magická posadnutosť

Alice Hoffman: Magická posadnutosť Foto: Lindeni
kniha magicka posadnutost Alice Hoffman: Magická posadnutosť

Osirelých sestier Sally a Gillian sa ujmú excentrické tety s tajomnými schopnosťami. Keď sa magické nadanie prejaví aj u dievčat, chcú uniknúť a začleniť sa do „normálnej“ spoločnosti. Tri generácie žien z jedného rodu sa musia spojiť a prijať mágiu ako dar, ktorý vedie k oslave sesterstva, rodiny a sily lásky.

Anja Portinová: Zabudnuté deti

Anja Portinová: Zabudnuté deti Foto: Tatran
kniha zabudnute deti Anja Portinová: Zabudnuté deti

Kniha so silným posolstvom o deťoch, ktoré sa aj s rodičmi cítia osamelé. Ako deväťročný Alfréd, ktorý žije s otcom, ten má však práce nad hlavu a na syna mu nezostáva čas. Všetko sa zmení, keď Alfréd spozná láskavú poštárku Amandu, ktorá má také citlivé uši, že aj spoza dverí zachytí vzdychy osamelých detí.

kniha Connemara Čítajte viac Kniha týždňa: Connemara je pieseň pre všetkých. Vonia francúzskym šarmom aj nostalgiou

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy