Knižné tipy Pravdy: tajomné ženské telo, úkryt v čase, rodinné drámy, vrah s nevinnou tvárou a lietajúca myška, ktorá inšpirovala skutočné letecké eso

Klinika, v ktorej každé poschodie predstavuje iné desaťročie, záhrada plná lásky a rodinných drám, vyšetrovatelia, ktorí hrajú o čas, telo ako zdroj hanby aj vášne aj detské dobrodružstvo, ktoré inšpirovalo Charlesa Lindbergha aby sa stal letcom. Nové knihy vo výbere Pravdy.

19.05.2024 09:00
debata

Georgi Gospodinov: Úkryt času

Georgi Gospodinov: Úkryt času Foto: Ikar
kniha Ukryt casu Georgi Gospodinov: Úkryt času

Čudácky Gaustin založí „kliniku minulosti“ na pomoc pacientom s Alzheimerovou chorobou. Každé poschodie predstavuje jedno desaťročie, od nábytku až po najmenší detail, vôňu či odtieň svetla. Klinika láka aj zdravých ľudí ako úkryt v čase. Čo keď sa minulosť pripletie do prítomnosti?

Erica Jamesová: Záhrada tajomstiev

Erica Jamesová: Záhrada tajomstiev Foto: Tatran
kniha Zahrada tajomstiev Erica Jamesová: Záhrada tajomstiev

Júl 1981. Celá krajina sa chystá na svadbu princa Charlesa s Dianou, Libby uteká z Londýna a od snúbenca, ktorý ju podvádza. Na vidieku v čarovnej záhrade Domu na stračej nôžke, ktorú navrhla slávna záhradná architektka, a v známej kuchyni pratety Bess skúša zlepiť kúsky svojho života.

vik20 kniha sepot zivota Čítajte viac Kniha týždňa: Marian Škotka sa v knihe Šepot života dotkol tajomstva

Helen Fields: Dokonalá smrť

Helen Fields: Dokonalá smrť Foto: Lindeni
vkniha dokonala smrt Helen Fields: Dokonalá smrť

V kopcoch nad Edinburghom nájdu zamrznuté telo nahej dievčiny. V ten istý deň v meste zomrie bývalý hlavný inšpektor. Jeho nástupkyňa Ava Turnerová nechce veriť, že spáchal samovraždu. Aký mohol mať dôvod? Detektívi hrajú o čas, vrah s nevinnou tvárou si už vyhliadol novú obeť.

kniha co bolo cervene Čítajte viac Kniha týždňa: Čo bolo červené

Veronica Pacini: Ženské telo

Veronica Pacini: Ženské telo Foto: Inaque
kniha Zenske telo Veronica Pacini: Ženské telo

Na začiatku knihy má Erica päť rokov a frajera, ktorý jej na ihrisku materskej školy vkĺzne rukou pod tričko. Vtedy zistí, že telo môže byť zdrojom hanby, a od tej chvíle ho pozoruje. Dospievajúca Erica sa snaží uniknúť túžbe, lebo hranica medzi potešením a bolesťou je tenká. Telo je však prítomné.

Torben Kuhlmann: Lindbergh: Dobrodružný príbeh lietajúcej myšky

Príbeh odvážnej myšky, ktorý v detstve inšpiroval letecké eso Charlesa Lindbergha. Neobyčajná myška chce ujsť pred nebezpečným svetom za svojimi myšacími kamarátmi do Ameriky, no parníky a transatlantické prechody strážia mačky. Musí sa naučiť lietať!

kniha chvála pomalosti Čítajte viac Kniha týždňa: Prečo by ste mali načúvať milencovi s pomalou rukou

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy