Táňa Keleová-Vasilková je opäť najpredávanejšia spisovateľka

Táňa Keleová-Vasilková sa už roky radí medzi najpredávanejšie slovenské spisovateľky. Je autorkou desiatok románov pre ženy, ktoré si získali svoje skalné publikum. Ako prvá na Slovensku dosiahla milión predaných výtlačkov. Nebolo preto žiadnym prekvapením, že sa na tohtoročnom udeľovaní cien pre najúspešnejších autorov a autorky vydavateľstva Ikar opäť zaradila medzi držiteľov zlatej aj platinovej ceny.

26.05.2024 06:00
debata
Táňa Keleová-Vasilková je opäť najpredávanejšia spisovateľka
Video
K románu Olívia ju inšpirovala dcéra, k najnovšej Eliške mama. / Zdroj: TV Pravda

Vydavateľstvo IKAR na slávnostnom vyhlásení výročných cien za rok 2023 – Ikariáda – šestnásť Zlatých kníh, sedem Platinových kníh a cenu odbornej poroty Zlaté pero. Tentoraz sa ceny odovzdávali v dvoch kategóriách – beletria a populárno-náučná literatúra.

Najpredávanejšia slovenská spisovateľka Táňa... Foto: juStshot.sk
Táňa Keleová Vasilková Najpredávanejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková.

Na udelenie Zlatej knihy bolo potrebné dosiahnuť viac ako 7 000 predaných kusov v prípade populárno-náučnej publikácie a viac ako 10 000 kusov v prípade beletrie. Aby autor získal Platinové ocenenie, museli byť predaje jeho titulu vyššie ako 15 000 kusov v prípade populárno-náučnej publikácie a viac ako 20 000 kusov pri beletrii. Dva kovy si odniesla najúspešnejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Táňa Keleová - Vasilková