Ministerku Šimkovičovú pobúrili ocenené knihy. Jedna je o LGBTI+ ľuďoch, ďalšia o sexuálnej výchove pre deti

Ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú pobúrili knihy, ktoré tento rok vyhrali ocenenie Najkrajšia kniha Slovenska. Ide o publikácie Hovorme o sebe s rešpektom a Ja v tvojom veku...!

30.05.2024 15:17
debata (217)

Informáciu priniesol Denník N.

Ministerka navštívila Medzinárodný dom pre deti Bibiana, kde sa porozprávala so zastupujúcou riaditeľkou Petrou Flach.

„V súťaži o Najkrajšiu knihu som videla dve knihy, ktoré svojím dizajnom absolútne nespĺňajú kritéria, ktoré by asi mali spĺňať pre detské oko, pre tú detskú vnímavosť,“ uviedla ministerka vo videu, v ktorom následne prevracala stránky spomínaných publikácií.

„Keď som si pozrela vo vedľajšej miestnosti nádherné detské knihy s krásnymi ilustráciami, tak títo odborníci vlastne zhodnotili, že tieto knihy nepatria do tejto kategórie, respektíve nespĺňajú nejaké novodobé požiadavky,“ vysvetlila, zatiaľ čo listovala stránkami románu Gulliverove cesty.

Najkrajšie knihy 2023 Čítajte viac Poznáme desať najkrajších kníh Slovenska za rok 2023. Sú o sexe aj o umení a vystavujú ich v Bibiane

Kniha Ja v tvojom veku…! vyšla vo vydavateľstve InTYMYta a ide o pomôcku pre rodinných príslušníkov, ktorí sa chcú aktívne podieľať na sexuálnej výchove detí a poskytnúť im kvalitné a overené informácie bez mýtov a stereotypov.

Hovorme o sebe s rešpektom obsahuje výpovede ľudí z LGBTI+ komunity, ich rodinných príslušníkov a odborníkov. Hovoria o svojich pocitoch ohľadom prijatia v médiách a vo verejnej debate.

Desiatku Najkrajších kníh Slovenska vybrala medzinárodná porota spomedzi 200 prihlásených titulov. Súťaž nie je zameraná výlučne na detské knihy. Publikácie z finálovej desiatky sú vystavené v Bibiane.

© Autorské práva vyhradené

217 debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #kultúra #Martina Šimkovičová #Bibiana