Knižné tipy Pravdy: príbeh o tangu, topánkach a o láske, výcvik v cudzineckej légii aj román z horšej spoločnosti

Slovák odkrýva tabu o misiách pri vojnových konfliktoch. Vrúcny román o vôli žiť. Nežná a vtipná kniha o osamelosti, láske a smrti. príbeh o transformácii krajín bývalého východného bloku a večnej ľudskej chamtivosti. Zdedila Ferrari, no musí precestovať Európu. Nové knihy vo výbere Pravdy.

10.06.2024 06:00
debata

Annette Bjergfeldt: Putovné kino pána Saita

Annette Bjergfeldt: Putovné kino pána Saita Foto: premedia
kniha putovne kino pana saita Annette Bjergfeldt: Putovné kino pána Saita

Lity má krásnu a rebelantskú matku Fabiolu, ktorá je blázon do topánok. Matka s dcérou musia utiecť z krajiny a skončia na vetrom ošľahanom ostrove v kanadskom Novom Škótsku, kde Fabiola predáva gumené čižmy a dreváky. Námornícka ubytovňa je plná svojráznych postavičiek a pán Saito s pohyblivými obrázkami roznieti dievčenskú fantáziu. Román o vôli žiť, tangu, topánkach a o láske.

Peter Kijaba: Kontraktor

Peter Kijaba: Kontraktor Foto: Tatran
kniha kontraktor Peter Kijaba: Kontraktor

Skôr ako dostal autor ponuku na uzavretie kontraktu, prešiel tvrdým výcvikom vo Francúzskej cudzineckej légii. Odkrýva tabu, tvrdé podmienky a približuje päťročný výcvik, ktorým prešiel. Časť svojej služby absolvoval na misiách v Gabone, Džibuti a na Pobreží Slonoviny. Posledných desať rokov prežil na kontraktoch v Afganistane a Iraku a dnes pracuje v Stredoafrickej republike. Druhé vydanie.

Kjersti Anfinnsen: Posledné pohladenia

Kjersti Anfinnsen: Posledné pohladenia Foto: BRAK
kniha Posledne pohladenia Kjersti Anfinnsen: Posledné pohladenia

Birgitte Solheim tak zostarla, že väčšina jej priateľov je už mŕtva. Osamelá a krehká stará dáma trávi väčšinu času v parížskom byte. Keď sa naposledy pozerá na ľudí a svet, snaží sa zmieriť s osudom a humorne i trpko bilancuje svoj život. Medzitým randí s mužom z internetu a opisuje napätý vzťah so sestrou. Nežná a vtipná kniha o osamelosti existencie, láske a smrti.

kniha svet bezi Čítajte viac Kniha týždňa: Ako beží svet podľa Krasznahorkaia

Richard Rychtarech: Ostblok

Richard Rychtarech: Ostblok Foto: Slovart
kniha Ostblok Richard Rychtarech: Ostblok

Román s podtitulom Román z horšej spoločnosti kombinuje fiktívne udalosti a postavy so skutočnými. Ctihodný podnikateľ Feri Poláček má perfektný biznisplán – zabávať sa, nevraždiť, voľným štýlom plávať medzi bezkrkými gangstermi aj bielymi goliermi. Feriho cesta je svedectvom masívnej spoločenskej a ekonomickej transformácie štátov bývalého východného bloku aj nemennej ľudskej chamtivosti.

Jules Wake: S láskou z Talianska

Jules Wake: S láskou z Talianska Foto: Lindeni
kniha s laskou z talianska Jules Wake: S láskou z Talianska

Zdedila Ferrari pod podmienkou, že ním precestuje Európu. Laurie miluje svoj domov, má spoľahlivého priateľa a vysnívanú prácu v knižnici. Po svojom výstrednom strýkovi zdedí Ferrari, no musí sa na ňom vydať do Talianska. Spolu s protivným Cameronom, ktorý tiež nie je nadšený. Netušia, že strýko pre nich nachystal pár prekvapení. Čaká ich cesta, na ktorú nikdy nezabudnú.

spisovatelka Sofija Andruchovyč Čítajte viac Ukrajinská spisovateľka Sofija Andruchovyč: Naše dejiny a kultúru chceli Sovieti vymazať

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy