Knižné tipy Pravdy: priekopnícka kniha o paliatívnej medicíne, nežná história rodiny, vážne aj smiešne príbehy z New Yorku

Paliatívna medicína nie je len o smrti a umieraní, presvedčí vás o tom priekopnícka kniha Barbory Dvořákovej Hatrákovej postavená na príbehoch jej blízkych. Nežná história života rodičov a ich detí z pera autorky Holandského domu. Psychologička radí, ako odpustiť aj neodpustiteľné. Komplikovaný románik a ďalšie vážne aj smiešne osudy z New Yorku. Dystopický príbeh ľudstva, ktoré sa snaží prežiť.

24.06.2024 06:00
debata

Barbora Dvořáková Hatráková: Aby to tak nebolelo

Barbora Dvořáková Hatráková: Aby to tak nebolelo Foto: Slovart
kniha Aby to tak nebolelo Barbora Dvořáková Hatráková: Aby to tak nebolelo

Paliatívna medicína ani zďaleka nie je len o smrti a umieraní. Pútavá knižka, dojímavá, no určite nie depresívna, a zároveň priekopnícka podáva obávanú tému prostredníctvom príbehov autorkinej rodiny a priateľov. Približuje aj medicínske prostredie, prácu lekárov a sestier, ktorí sa snažia, aby starostlivosť dostal každý, kto ju potrebuje.

Ann Patchettová: Divadlo na Tomovom jazere

Ann Patchettová: Divadlo na Tomovom jazere Foto: Tatran
kniha divadlo na Tomovom jazere Ann Patchettová: Divadlo na Tomovom jazere

Autorka Holandského domu prináša bohatý a nežný príbeh plný nádeje ako meditáciu mládeneckej a manželskej lásky životov, ktoré rodičia viedli pred narodením svojich detí. Lara spomína na minulosť, jej dcéry sa obzerajú za vlastnými životmi a musia prehodnotiť svet a všetko, o čom si doteraz mysleli, že vedia a poznajú.

Lucia Záhorcová: Ako odpustiť aj neodpustiteľné

Lucia Záhorcová: Ako odpustiť aj neodpustiteľné Foto: Ikar
kniha Ako odpustit aj neodpustitelne Lucia Záhorcová: Ako odpustiť aj neodpustiteľné

Psychologička učí, ako odpustiť nie kvôli iným ľuďom a tým, ktorí nám ublížili, ale kvôli sebe. Aj keď sme zažili zranenia, šikanu, neveru či násilie, iba odpustenie nám uľaví. Neznamená to, že zabudneme alebo schvaľujeme, čo sa stalo, ale ešte dôležitejšie je, čo s tým urobíme.

kniha spev siren Čítajte viac Kniha týždňa: Vojna v priamom prenose

Coco Mellors: Cleopatra a Frankenstein

Coco Mellors: Cleopatra a Frankenstein Foto: Literárna bašta
kniha cleopatra a frankenstein Coco Mellors: Cleopatra a Frankenstein

Život v New Yorku sa Cleo vymkol z rúk. Čoskoro jej vypršia študentské víza a nemá ani na cigarety. Keď mladá britská výtvarníčka stretne o dvadsať rokov staršieho Franka, ocitnú sa v romániku, s ktorým nikto nedokáže držať krok. Popri ich komplikovanom vzťahu sme svedkami aj ďalších vážnych i smiešnych osudov.

Hugh Howey: Silo

Hugh Howey: Silo Foto: Lindeni
kniha silo Hugh Howey: Silo

Príbeh o ľudstve, ktoré sa snaží prežiť. Svet, ako ho poznáme, sa stal neobývateľným, ľudia žijú v obrovských podzemných silách a na zem sa môžu dívať len cez kamery a veľké obrazovky. Rozhovory o živote na povrchu sú zakázané, ale vždy sa nájdu ľudia, ktorí o ňom snívajú, túžia sa dostať von. A dostanú to, čo chcú – za trest.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy