Knižné tipy Pravdy: Hra na želania. Môžu byť ženy nezávislé aspoň na jednom ostrove? Grafický román Duna

Podarí sa učiteľka, ktorá miluje knihy, pomôcť svojmu žiakovi? Na to, aby ste získali moc nad nezávislými ženami, stačí ich obviniť z čarodejníctva. Tretia, záverečná časť grafickej adaptácie románu Duna. Nové knihy vo výbere Pravdy.

10.12.2024 07:00
debata

Meg Shafferová: Hra na želania

Meg Shafferová: Hra na želania Foto: Lindeni
kniha hra na zelania Meg Shafferová: Hra na želania

Lucy vyrastala bez milujúcich rodičov. Útechou jej boli knihy od Jacka Mastersona. S láskou k čítaniu sa delí so svojimi žiakmi a jedného si chce adoptovať, ale bez peňazí to nejde. Ak však vyhrá v súťaži cennosť – jedinú kópiu autorovej knihy, môže zmeniť sirote život.

Kiran Millwood Hargrave: Ženy z Vardø

Kiran Millwood Hargrave: Ženy z Vardø Foto: Absynt
kniha zeny z vardo Kiran Millwood Hargrave: Ženy z Vardø

Na to, aby ste získali moc nad nezávislými ženami, stačí ich obviniť z čarodejníctva. Román je inšpirovaný udalosťami zo začiatku sedemnásteho storočia, ale vlastne to platí aj dnes. Čo sa stane, keď v búrke na mori zahynú všetci muži z mestečka Vardø?

Frank Herbert: Duna, grafický román III: Prorok

Frank Herbert: Duna, grafický román III: Prorok Foto: Premedia
kniha Komix Duna III.indd Frank Herbert: Duna, grafický román III: Prorok

Tretia, záverečná časť grafickej adaptácie románu Duna. Schyľuje sa k záverečnému boju o Arrakis. Paul Atreides prijal úlohu vodcu Fremenov, ale jeho moc je veľmi krehká – buď sa znova zmocnia planéty, alebo ich bojová výprava pohltí celý vesmír.

Kniha 49 Smrt-stromu obalka titulka Čítajte viac Kniha týždňa: Smrť stromom!

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #kniha #knižné tipy